Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Parkoló bérletet kell váltanom...

Parkoló bérletet kell váltanom mert fizetős lett, a lakás saját tulajdon, állandó lakcímem ide szól. A probléma az hogy az autóm apukám nevén van, forgalmiba az én nevem kell szerepeljen. Ez kb. mennyi költség? Bővebben lenn.

Figyelt kérdés

Szóval most lett fizetős a lakásomnál a parkolás, kell bérlet, egyedül ami nem passzol, hogy az autóm apukám nevén van, ennek egy oka van, a jóval kedvezőbb éves kötelező felelősség biztosítási díj apukám kora miatt. Most 1. lehetőség hogy én legyek a forgalmiban mint tulajdonos, vagy 2. lehetőség mint üzembentartó. Gondolom a 2. lehetőség kedvezőbb, mert megmarad a kötelező díja, viszont ez is költség, új forgalmit kell csináltatni.... Jövő héten megyek be a kormányablakba, volt már valaki hasonló cipőben, árakat tudtok saccolni?


Amúgy nem értem miért nem elég az üzemben tartói szerződés, fél perc alatt írunk egyet faterral aztán ennyi, 10 éve mikor albérletben laktam akkor elég volt még ennyi....


2023. ápr. 6. 08:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
2023. ápr. 6. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
És az miért nem opció, hogy apukád bejelentkezik oda állandóra?
2023. ápr. 6. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként ha bejegyeznek mint üzembentartót, attól kezdve a te nevedre kell kötni KGFB-t. Úgyhogy az egyetlen járható út ha ő is bejelentkezik arra a lakcímre.

[link]

2023. ápr. 6. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat, lehet tényleg úgy lesz a legegyszerűbb ha apukám ide bejelentkezik.


A "baj" hogy az állandóan kell ide szólnia, a tartózkodási helye meg akkor lenne a saját háza.


Pont azt beszéltük hogy ez milyen kellemetlenségekkel járhat neki? Max a levelekkel lesz kavarodás, valami hozzám jön valami hozzá? Más kellemetlenség lehet ebből neki ?

2023. ápr. 6. 09:11
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

" Max a levelekkel lesz kavarodás, valami hozzám jön valami hozzá? Más kellemetlenség lehet ebből neki ?"

A levelezésnek semmi köze ahhoz, hogy hova van állandó lakcímre bejelentve.

Minden szolgáltatónál, hivatalos szervnél meg lehet adni a kapcsolattartás módját, nem automatikusan az állandó lakcímre küldik a leveleket. Akiktől eddig levelet kapott/ kap, azok nem is tudnak a lakcímváltozásról, ha csak ő be nem jelenti.De ha bejelenti akkor sincs semmi.

Pld. én fizetem anyám összes rezsijét, és én kapom a saját lakcímemre a havi számlákat, úgy, hogy oda még ideiglenesre sem vagyok bejelentve.

2023. ápr. 6. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!