Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » 2017-ben csináltattam a B...

2017-ben csináltattam a B kategóriás jogosítványomat viszont most 2023-ban lejárt. Lehetséges, hogy elírták a dátumot vagy mi lehet az oka, hogy nem 10 évre adták meg?

Figyelt kérdés

Az orvosom is azt mondta, hogy ilyennel még nem találkozott. (26 éves vagyok..)

Válaszokat előre is köszönöm!



2023. ápr. 21. 17:48
 1/5 anonim ***** válasza:

A 102-es (hivatásos) alkalmasságit csak 5 évre adják.

A 101-eset ilyen korban 10 évre adják, kivéve ha az egészségügyi állapotod miatt rövidebb időre adják meg.

Ha nincs ilyenről szó, akkor elírás, ez sem lehetetlen, bár fura, hogy eddig nem tűnt fel.

2023. ápr. 21. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Bizonyára tévedés, de mostmár mit lehet tenni? Akkor kellett volna megnézned, mikor átvetted.

2017-ben még sehogy sem lehetett 6 évnyi érvényességet adni; semmilyen életkor és semmilyen alkalmassági csoport esetén nem adódhatott.

2021. október 19-től, kizárólag 1. alkalmassági csoportnál és 50. életévét betöltött, de 60. életévét még el nem érő személyeknél fordulhat elő, mert nekik 5 év az alapidő, és a jogszabály megváltoztatása miatt a születésnapnak már nem ezen az időn belül kell lennie, hanem túl rajta. Náluk lehet, hogy az évszámok különbsége 6. A 2. alkalmassági csoportúaknál pedig ezidőtől eltörölték a születésnaphoz igazítást, náluk, életkortól függően, a vizsgálat napjától számított 5, 3, vagy 2 év lehet.


Az orvostól kapott alkalmassági lap nálad maradt példányán milyen dátum van? (Úgy szokott rajta lenni, hogy a legközelebbi orvosi vizsgálat időpontja.) Annak kellene lenni a vezetői engedélyen is.


Nem tudom, 2017-ben mikor csináltattad, az év január 1-től tértek át arra, hogy az egészségügyi alkalmasság lejárati idejének hónapja és napja az érvényességi időn belül (a te életkorodban 1. csoportú alkalmasság esetén 10 év, 2. alkalmassági csoport esetén 5 év) a születés hónapjával és napjával egyezzen.

Arra gondolok, hogy ha év elején csináltattad, akkor friss volt az áttérés, nem jogosan ugyan, de lehettek tévedések, hibásan működő rendszerek.


Azt hiszem, most már annyit tehetsz, hogy amikor átveszed az új vezetői engedélyt, akkor alaposan megnézed. Ilyen okból én mindig az igénylés helyén történt átvételt választom, ott egyszerűbb kifogásolni, ha valami nem stimmel, mint a levélben otthon átvett esetén. (A járvány alatt egy ideig csak postázva lehetett átvenni, de akkor épp nem volt ilyen ügyem.)

2023. ápr. 21. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. 17,5 éves voltam akkor nem voltam tisztába, hogy 10 évre adják meg.. sőt akkor nem is érdekelt a vezetés, mert 1 hónapra rá külföldre mentem tanulni ott meg nem vezethettem friss jogosítvánnyal.. (nyár vége fele lett meg a jogosítvány). De igy se úgy se jó mivel 6 évre hogyan lehet megadni..
2023. ápr. 22. 06:48
 4/5 A kérdező kommentje:
Megnézem, hogy milyen dátum szerepel.
2023. ápr. 22. 07:03
 5/5 anonim ***** válasza:
/Nem friss B-kategóriás jogosítvánnyal (hivatalos megnevezéssel: kezdő vezetői engedély) nem lehet külföldön vezetni, hanem betöltött 18. életév előtt./
2023. ápr. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!