Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Autò átírás érvénytelen vagy...

Autò átírás érvénytelen vagy érvényes ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Megírtuk az adásvételi szerződést, én másnap bevitték az okmány irodába ( én adtam el). Megkaptam a lepecsételt papírt. Ez volt április.20

Ma telefonált az ismerős aki megvette tőlem, hogy az okmány irodában azt mondták neki nem jó a papír nem tudja a nevére íratni és hogy lehet büntetést fogok én kapni. Na most én mit kezdhetek ezzel? Nekem minden könnyen ment. Nem tudom neki ki okozhatott gondot amiért nem sikerült..mi lehet a helyzet most? Még az én felelősségemen és nevemen van az autó ?


2023. máj. 2. 22:00
 1/5 A kérdező kommentje:
Be vittem* bocsánat javított a telefon.
2023. máj. 2. 22:00
 2/5 anonim ***** válasza:
68%
Valami az autón nem jó, és most készíti a körítést, hogy vedd vissza...
2023. máj. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha valami rosszul van kitöltve, akkor javítsátok és ennyi.
2023. máj. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
90%
Ha neked elfogadták, neki is el kell fogadniuk. Egy gyorshajtást vagy büntit még rád akar sózni vagy visszavetetni az autót. Te leirattad a nevedről, innentől kezdve már az ő baja. Ne dőlj be semmilyen dumának.
2023. máj. 2. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A nyilvántartásba bejegyezték a bejelentésed, te merről megkaptad az igazolást. De a nyilvántartás olyan szempontból nem változott, hogy te vagy a tulajdonos és az üzembentartó, ez csak akkor változik, ha megtörténik a vevő által az átíratás.


Annyi nyűgöd lehet - eszerint lesz is -, hogy mint nyilvántartásbeli üzembentartó te kapod az esetleges pótdíjakat, közlekedési bírságokat. A hitelesített adásvételi példánnyal kimentheted magad.

Ha szabadulni szeretnél ettől a nyűgtől, akkor érdeked segíteni. Ha valóban valamilyen adatprobléma van az adásvételin - szerencsédre, a te ügyintéződ nem volt elég alapos -, akkor érdemes újat írni, azonos többi adattal, a rosszat kijavítva. Nem fogják összevetni a tőled elvett példányt és a vevő által leadottat, legfeljebb akkor, ha valamelyikőtök magánokirathamisítással vádolja a másikat.

2023. máj. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!