Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Lehetséges hogy több lett a...

Lehetséges hogy több lett a biztosításom magasabb Bonus-Malusban?

Figyelt kérdés
Most lesz az évfordulóm hamarosan és végigszámoltam, 55600 volt előző évben B2-ben, és most B3-ban a legolcsóbb ajánlat 61000 ft. Ajánlatot még nem kaptam a biztosítótól következő évre, ezt a netrisken számoltam újra. A másik kérdésem, hogy mikor fogják küldeni az ajánlatot, ha nemsoká lejár a határidő a váltásra? Már kellett volna küldeniük nem? Emailben kapnám ugye?
2023. máj. 2. 23:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Infláció. 2 hónappal lejárat előtt küldik, legkésőbb 1 hónappal előtte van lehetőség váltani. Én Insurán keresztül kötöttem az Allianznál, jún. végén jár le, múlt héten jött email.
2023. máj. 3. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én nem kaptam ajánlatot, de gondolom ugyanannyi, mert nem lehet más az összeg, mintha újrakötném, ha jól tudom. Köszi
2023. máj. 3. 00:40
 3/8 anonim ***** válasza:
egy Bonus lépcső kb 5% szokott lenni, csak az infláció 25% volt egy év alatt, továbbá egyre drágulnak az autó átlag javítási költségek is.
2023. máj. 3. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Változhatott a díjszabás. Az mnb oldalán megtalálod.
2023. máj. 3. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Sokan túlértékelik a bonus fokozatlépés díjcsökkentő hatását. Messze nem ilyen inflációs időben, két autóval jártam végig az utat A00-ból B10-be káresemény nélkül, és nem volt olyan év, hogy találtam volna nem magasabb díjú biztosítót.


Hogy frissen kitöltöttél kalkulátort - gondolom, ezt jelenti a „végigszámoltam” -, érzékelhetted, hogy milyen sok adatra volt szükség. Azon kívül, hogy a növekvő alkatrész árak és javítási munkadíjak miatt nőtt az alapdíj, a megadott adatokból adódó díjkorrekciós tényezők jó része többszörös hatású, mint a bonus fokozat változásé.

Egy év alatt változtak a díjtarifák, több biztosító is havonta változtatja. Csökkenhetett, vagy szűnhetett meg olyan kedvezmény, amit egy éve kaptál.


’A másik kérdésedre’ a válasz:

┌ „17. § (4) A biztosító a biztosítási időszak utolsó napját megelőző ötvenedik napig elküldött írásos értesítőben tájékoztatja a szerződő felet a biztosítási évfordulóról és a következő biztosítási időszakra - az értesítés időpontjában rendelkezésre álló adatok alapján - a díjtarifa szerint várható díjról.” ┘

2009. évi LXII. törvény a kötelező gépjármű-felelősségbiztosításról 2009. június 29-től hatályos szövege

2023. máj. 3. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
#5 Köszönöm. Azért durva, hogy mindennek az ára már az egekben, de a fizetés ugyanannyi, mint 5 éve volt. Persze, érthető, de akkor a fizetés is növekedhetne.
2023. máj. 3. 16:37
 7/8 anonim ***** válasza:
#6: Ez mar nem idetartozik, de normális munkahelyeken volt fizetésemelés.
2023. máj. 3. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
az hogy 5 éve nincs nálatok fizetésemelés, az más probléma, de ha neked jó ott dolgozni..
2023. máj. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!