Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Kezdő jogsival, használt autó...

Kezdő jogsival, használt autó vásárlásakor milyen költségekkel kell számolnom?

Figyelt kérdés

50 éves nő vagyok, várhatóan 1-2 hónapon belül lesz jogosítványom. Néztem a kalkulátorokat például kötelező felelősségbiztosításra, de mindenhol kérték a rendszámot, ami ugyebár még nincs, csak a jogosítvány megszerzése után akarok autót venni.


Még nem tudom, mit veszek, egyelőre a nagy szerelem az Alfa Romeo 159 1.9 JTD.

Ez kb 14-16 éves gépjárműt jelent, egy példa csak a műszaki adatok miatt:

[link]


A kérdésem az lenne, átnézetés, olajcsere (ha semmi probléma nincs), átírás, kötelező biztosítás, súlyadó, ezek kb mekkora összeget tesznek ki? Azt sejtem, hogy ez pontosan nem megadható, minden biztosító, minden szerelő más és más, de mégis, kb mekkora összeget különítsek el erre a célra?

Ha tud valaki segíteni, köszönöm előre is. :)


2023. máj. 14. 13:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha tényleg ez a típus és motor a cél, akkor minél többet! Egy fél misi egyáltalán nem túlzás a vételáron felül. Vásárlás előtt mindenképp nézesd át hozzáértővel! Nekem ez 25 ezerbe került tavaly.
2023. máj. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

#1: Azt már megnéztem, hogy hivatalos márkaszervizben 40 ezerért fullosan átvizsgálják. Műszaki ember vagyok, alaposan utánanéztem a típushibáknak, annak ellenére, hogy vannak olyanok, amik alánézve is láthatók, ezt semmiképpen nem akarom kihagyni.

Az esetleges szerviz meg tudom, hogy ennek eredményétől függ, ezt ezért is nem vettem bele a kérdésembe.


Ezen felül, átírás, stb (lásd fentiek a kérdésben) kb fél millába beleférhet? Én ennyire gondoltam, de nem tudom, ez mennyire reális.

2023. máj. 14. 13:26
 3/12 anonim ***** válasza:
Átnézetés 25 ezer ft, olajcsere 30-40 ezer ft, átírás 60-70 ezer ft, kötelező biztosítás attól is függ merre laksz, de 70-120 ezer ft/év, súlyadó 10-20 ezer ft/év. Ezek kb. értékek, mindet meg tudod nézni pontosan a neten, de ennyire kell számítani. Ezeken felül érdemes még fél milliót félrerakni egy ilyen autónál, mert egy dízel alfának bármi baja is lehet és dízel szervizelése nem olcsó.
2023. máj. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Pont ugyan olyan költségek fognak felmerülni mint ha nem friss lenne a jogsi.

Átírásra meg ilyenekre vannak kalkulátorok.

2023. máj. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

#4:

"Pont ugyan olyan költségek fognak felmerülni mint ha nem friss lenne a jogsi."


Azért a kötelező esetében a bónusz miatt nem ugyanakkora.

2023. máj. 14. 13:30
 6/12 A kérdező kommentje:

#3: Köszönöm, tehát akkor kb inkább 7-800 ezer.


Mondjuk azért egy 159-es 1.9 JTD dízel már jóval stabilabb szerintem, mint egy 156-os benzines.

Igazából a 156-osak is tetszenek, de műszaki szempontból a 159-est jobbnak tartom.

Ha meg sikerül egy rosso-t kifognom, bőrülésekkel, szerintem azonnal végem lesz. :D

2023. máj. 14. 13:35
 7/12 anonim ***** válasza:

Ha Netrisken meg ilyeneken kérsz ajánlatot akkor kamu rendszámot is megadhatsz (pl. ABC-123) és a végén kiírja a biztosítási összegeket, ott látod majd kb. mibe fog kerülni, de értelem szerűen majd nem okézod le tovább, hanem kilépsz, mert csak az árra voltál kíváncsi.


Nem ismerem ezt az autót, de mikor ilyen korú kocsit kell venni akkor a vételáron felül az átírás 60-120 ezer körül van, ez a teljesítményétől és a korától számít. A gépjárműadó 6-15 ezer körül bármi lehet év és teljesítményfüggő ez is, de ez évi egyszer van. A biztosítás a lakhely, életkor, jogsi megszerzésének éve, okozott balesetek számától is függ, ez általában 3 havonta 15-25 ezer körül van. Most átlagos 80-120 lóerős kocsikat veszek figyelembe amivel a legtöbben járkálnak.


Az első szerviz, hát az a legszabadabb, attól függ ki mennyire van rábuzulva az autójára. Valaki a fél kocsit kicserélteti, mások meg csak beleülnek és mennek vele amíg baja nem lesz és akkor csináltatják meg.

2023. máj. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"Néztem a kalkulátorokat például kötelező felelősségbiztosításra, de mindenhol kérték a rendszámot"


Bármilyen rendszámot beírhatsz ide, annak max csak akkor van jelentősége, hogyha a végén meg is kötöd, vagy az oldal letudja kérni az autó adatait stb, de ez nekem pl nem működött

K&H-nál évesre 64 ezrerre jött ki a köteleződ.

Átiratás 91 ezer

Amiben ezek vannak:

Eredetevizsga :18500Ft

Illeték:60500Ft

Forgalmi és törzsköny :6+6 ezer forint

2023. máj. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm, tehát a szervizen felül kb. 250 ezer ft.

Rábuzulva szerintem nem leszek, de amit a szerviz javasol, azt mindenképpen megcsináltatom...

2023. máj. 14. 13:47
 10/12 A kérdező kommentje:
Ja, sorry ,azt hiszem félreértettem, ezek szerint az átíratásban benne vannak az utána felsorolt tételek, tehát kb. 150-160 ezer + a szerviz.
2023. máj. 14. 14:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!