Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Kezdő jogsival, használt autó...

Kezdő jogsival, használt autó vásárlásakor milyen költségekkel kell számolnom?

Figyelt kérdés

50 éves nő vagyok, várhatóan 1-2 hónapon belül lesz jogosítványom. Néztem a kalkulátorokat például kötelező felelősségbiztosításra, de mindenhol kérték a rendszámot, ami ugyebár még nincs, csak a jogosítvány megszerzése után akarok autót venni.


Még nem tudom, mit veszek, egyelőre a nagy szerelem az Alfa Romeo 159 1.9 JTD.

Ez kb 14-16 éves gépjárműt jelent, egy példa csak a műszaki adatok miatt:

[link]


A kérdésem az lenne, átnézetés, olajcsere (ha semmi probléma nincs), átírás, kötelező biztosítás, súlyadó, ezek kb mekkora összeget tesznek ki? Azt sejtem, hogy ez pontosan nem megadható, minden biztosító, minden szerelő más és más, de mégis, kb mekkora összeget különítsek el erre a célra?

Ha tud valaki segíteni, köszönöm előre is. :)


2023. máj. 14. 13:11
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Ugyanazokkal a költségekkel számolhatsz, mint jogsi nélkül, vagy 30 éves jogsival.

Mindenre van kalkulátor, a KGFB fog egyedül változni, a klakulátorba meg beírsz 6 random karaktert és kész. Amíg nem kötsz, addig teljesen mindegy

2023. máj. 14. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

’s ú l y a d ó’

Használt autó vásárlásánál idén nem kell gépjárműadóval számolnod, mert a tárgyévre az a gépjárműadó alanya, aki a tárgyév első napján a nyilvántartásba bejegyzett üzembentartó. Esetedben kivétel lehet, ha megvásárlás után ezévben ideiglenes forgalomból kivonásra kerül (akár az üzembentartó kérésére, azaz, a te kérésedre, akár hivatalból), mert akkor a forgalomba visszahelyezés napját követő hónap első napjától az válik a gépjárműadó alanyává, aki akkor a nyilvántartásbeli üzembentartó.

Egyébként, más kiadásokhoz képest nem jelentős összeg. A „nagy szerelmed” esetén az idei teljes évre 20350 Ft, jövő teljes évre és utána mindörökké évi 15400 Ft; és két egyenlő részletben fizethető: március 15-ig, majd szeptember 15-ig.

Innen kiszámolhatod: [link] A jogszabályt megnyitva, szövegkeresővel azt keresed, hogy kilowatt és egyből odaugrik.

Egyben kiderül számodra, hogy nem súlyadó, mert semmi köze a személygépkocsi tömegéhez. A gyártási évtől eltelt évek számától és a hajtómotor teljesítményétől függ. (Autóbusz, lakókocsi, lakópótkocsi, tehergépjármű és nyergesvontató esetén az ilyen olyan tömeg, tömegrész a gépjárműadó alapja.)

2023. máj. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!