Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha eladtam egy autót, azt...

Ha eladtam egy autót, azt bejelentheti egy általam meghatalmazott személy a kormányablakban? Vagy mindenképpen az eladónak kell bejelenteni?

Figyelt kérdés

2023. jún. 9. 07:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%
Meghatalmazással természetesen más is eljárhat a nevedben.
2023. jún. 9. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%
Kiegészítve 1-est: ügyfélkapuval online is el lehet intézni.
2023. jún. 9. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván, erre való a meghatalmazás.
2023. jún. 9. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ok, köszönöm
2023. jún. 9. 09:39
 5/11 anonim ***** válasza:

Én vevőként az eladó adásvételi példányat is vittem, persze meghatalmazással a kormányablakba átíráskor, mert tesómtól vettem az autót.

Akkor mondta a nő,hogy az neki már nem kell, így hogy én ottvagyok átiratni. Szóval nem kötelező, csak a saját érdekünkben kell bejelenteni.😉

2023. jún. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
#5 Tehát elvileg nem is kötelezö az eladónak, ha a vevő is bejelenti?
2023. jún. 9. 13:06
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg kötelező, mert jogszabály megköveteli. Ugyanakkor, semmilyen jogi eljárást nem von maga után az elmaradása. A sorsra bízzák: ha a vevő nem íratja át és ráadásul rosszalkodik, akkor az eladó kapja a pótdíjakat, bírságokat, és nem tudja kimenteni magát, mert nincs hitelesített, azaz, a gépjárműnyilvántartó hatóság által elfogadott adásvételi szerződése. És marad gépjárműadó alanya, és több biztosító van, amelyiknél így a KGFB szerződése sem mondható fel.
2023. jún. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

#6 Elvileg nem. Mint írtam, mikor mentem átiratni a kocsit, akkor mondtam az ügyintézőnek, hogy az eladó példányát is hoztam, erre ő annyit mondott, hogy mivel ott vagyok átíratni, így arra már nincs szüksége. Azért unszolásomra nyomott rá egy pecsétet. :) Ha jól tudom nincs is leírva, hogy az eladónak X napon belül, vagy egyáltalán be kell jelenteni az eladás tényét. Ez csak saját érdek, ha a vevő nem iratja át, és mondjuk összeszed valami bírságot, akkor a rendszerben is meglesz, hogy ott jártál, nem csak lobogtatod az adásvételit, hogy ne ide küldjék a büntetést, meg az éves adót stb. Ugyanis az átírásig még téged fognak látni tulajdonosnak, és nem görgeti le a jármú adatlapját alul a megjegyzéshez. (volt kollégának lett ilyen rendőrségi esete, és neki mutatták a kormányablakban)

Szóval ez bizalmi dolog, de ezzel nem azt mondom, hogy nem menj be, csak ha biztosan tudod, hogy át lett íratva, akkor nem muszály!!

2023. jún. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Igazából megbízom ennyire a vevőben, hogy bejelenti, mert jó barátok vagyunk.
2023. jún. 9. 15:39
 10/11 anonim ***** válasza:
Ahogy gondolod! Max megkéred, hogy mutassa meg az új forgalmit, vagy ha van ügyfélkapud, akkor a járműszolgáltatási platformon megtudod nézni, hogy vitte-e eredetiségvizsgára.
2023. jún. 9. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!