Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Kötelező biztosítás újrakötésé...

Kötelező biztosítás újrakötésével kapcsolatosan meghatalmazott is eljárhat-e, vagy csak a tulajdonos, vagy üzembentartó? Folyt. Lent.

Figyelt kérdés
Az autómon lejárt a kötelező biztosítás, lehet, hogy a szerződést is felbontották már. Egyéb okok miatt nem tudom elintézni ennek a papírmunkáját. Az lenne a kérdés, hogy meghatalmazhatok-e valakit ennek az újrakötésével, vagy mindenképpen a tulajdonosnak, vagy üzembentartónak kell eljárnia az ügyben?

2014. dec. 3. 14:12
 1/5 Koplárovics Béci ***** válasza:

A kötelező biztosítást MINDIG határozatlan időre kötöd, de 1 éves periódusokkal. Tehát az nem jár le, csak mindig újra be kell fizetni a díjat. Illetve bizonyos esetekben következmények nélkül felmondhatod (eladás, forgalomból kivonás, és természetesen az ÉVFORDULÓS biztosítóváltás). Felmondhatod úgy is, hogy nem fizeted be és/vagy nem kötsz új biztosítást, de ilyenkor előbb-utóbb olyan mértékű fedezetlenségi díjat vernek rád, hogy ezzel nem éri meg játszani.


Egyébként lehet felhatalmazással intézni a biztosítás felmodndását és a szerződés megkötését.

2014. dec. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Első tökéletesen válaszolt.

Szerinted ha nem lehetne meghatalmazással, akkor a Netrisk és társai hogyan dolgoznának?

2014. dec. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Szerintem a netrisk és társai nem kötnek újra díjnemfizetéssel megszűnt biztosítást. Ettől függetlenül jó a válasz, csak az indoklás nem.

Köszi mindenkinek.

2014. dec. 5. 07:16
 4/5 Koplárovics Béci ***** válasza:
Szerintem újrakötik, csak a biztosító ki fogja számlázni a fedezetlenségi díjat a biztosítási díjon felül. Én idén elrontottam az évfordulót és 1 nappal későbbi lett a biztosítás kezdete, így a biztosító kiszámlázta az 1 napi fedezetlenségi díjat (tök jogosan, én adtam meg rossz dátumot, amúgy biztositas.hu).
2014. dec. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

De, netrisk is megköti.


És te is hülyén fogalmaztál, mert olyan nincs, hogy lejár a kötelező. Olyan van, hogy nem fizeted, és emiatt felmondják. De te nem ezt írtad!

2014. dec. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!