Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Olyan autót venni, aminek az...

Olyan autót venni, aminek az adásvételtől számítva 7 nap múlva jár le a műszakija? Lehet így rá biztosítást, kötni, eredetiségvizsgára vinni?

Figyelt kérdés

Rokonomtól veszem, jó állapotú, pár éves autó, szóval nekem mindegy hogy nem friss a műszaki, plusz ő már nem akar vele foglalkozni, mert vett egy újat, és inkább én vigyem majd műszakira, stb.

Tehát én megbízom benne, nem azért adja el, mert nem menne át a műszakin, vezettem is már.

Csak így szerintetek megoldható a biztosítás, eredetiségvizsgálat, átiratás, hogy a műszaki utána nem sokkal esedékes?



2023. jún. 11. 16:34
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Persze, max. azért lenne érdemes levizsgáztatni előtte, mert valamelyik biztosító ad pár százalék kedvezményt, ha friss műszaki van az autón.
2023. jún. 11. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Biztosítást minden gond nélkül köthetsz rá, és ha kapsz eredetiségvizsgára időpontot a jövőhétre, akkor az se lehet gond. Átírásnál viszont ha nincs a kocsin műszaki, akkor csak a rendszerben írják át, de új forgalmit addig nem állítanak ki a nevedre amíg nem viszel műszakivizsgás papírt. Én a helyedben már most megkérném a műszakira az időpontot, mert akkor tudtommal ha ki is csúszol a 7 napból, attól még közlekedhetsz vele, és akkor az eredetiségvizsga sem olyan necces, és ha megvan a műszaki, csak utána vinném átiratni. Vizsgára meg elviheted te is egy meghatalmazással. Itt most azon múlik minden, hogy mikor tudod műszakiztatni, ha sokára, 10+ nap, akkor addig nem írnék adásvételit.
2023. jún. 11. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Az átírásnál még 7 napig érvényes kell hogy legyen a műszaki?
2023. jún. 11. 17:39
 4/19 A kérdező kommentje:
És a műszakira kell meghatalmazás ha nem a tulaj viszi el?
2023. jún. 11. 17:40
 5/19 A kérdező kommentje:
Esküszöm, egy lakáseladás jóval könnyebb mint egy autóeladás...
2023. jún. 11. 17:48
 6/19 anonim ***** válasza:
#3 Nincs olyan, hogy min 7 napig, nem is írtam ilyent, te írod, hogy már csak ennyi van rajta, és vagy elintézel mindent ennyi időn belül, vagyis a jövőhéten, vagy a tulajdonos meghatalmazásásval leműszakiztatod, (te csak úgy nem viheted oda anélkül) mivel valószínű, hogy a jövőhétre nem kapsz vizsgaidőpontot, így addig meg én nem írnék adásvételit se, nehogy kicsússz a 15 napos átírási határidőből.
2023. jún. 11. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

#5 Ezt azért kétlem. Itt azért nem kell ügyvédhez, szolgáltatókhoz rohangászni stb

Ha nem lenne ilyen kevés a műszaki, akkor nem lenne ez macera. Akkor csak annyi lenne, hogy az adásvételi megírásakor telefonon kötsz egy biztosítást, mert enélkül egy métert se mehetsz vele. Hétfőn kérsz időpontot eredetisgvizsgára, majd mikor az megvan, akkor elmész a területileg illetékes kormányablakba (időpont se kell), és átiratod. Egy délelött alatt lazán elintéztem.

2023. jún. 11. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Szóval ha jól értem, a műszaki lejárata előtt át kell íratni? Utána pedig ha már én vagyok az új tulaj, 15 napom van műszakira vinni?

Bocs, de nem nagyon értem. :D

2023. jún. 11. 18:14
 9/19 anonim ***** válasza:
Ha úgyis ismerősé az autó, akkor az a legegyszerűbb, ha meghatalmazással levizsgáztatod most, aztán átíratod normálisan.
2023. jún. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
És az új műszaki azonnal érvényes lesz? Beírják a forgalmiba? Vagy még várni kell rá?
2023. jún. 11. 18:20
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!