Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Üzembentartói szerződés...

Üzembentartói szerződés kitöltése?

Figyelt kérdés
Vásároltam egy használt autót aminek én vagyok a tulajdonosa, viszont apukámat szeretném, hogy az üzembentartója legyen. Mindössze azért, hogy a kötelező biztosítás kevesebb legyen. Viszont még sosem írtunk ilyen szerződést, valaki le tudná írni részletesen mire kell oda figyelni? Azt említették az okmányirodában, hogy vinnem kell a születési anyakönyvi kivonatot, mivel valami illetéknek csak a 75%át kell megfizetnem. Viszont a szerződésre a jármű üzembentartói jogának átruházási árához mit kell ilyenkor írni? Illetve a korábbi üzembentartóhoz kell valamit írni? Autókereskedésben vettem az autót.
2023. jún. 13. 12:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanolyan adásvételit kell írni,mint amivel vetted, csak felül azt kell beikszelni,hogy üzembentartó. Ezzel kell bemenni az okmányirodába, és az új forgalmin kívül semmit nem kell fizetni egyenesági rokon esetén.
2023. jún. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
akkor 0 forintot írjak rá?
2023. jún. 13. 13:28
 3/4 A kérdező kommentje:
felül 2 opció van, visszterhes vagy ingyenes. Melyiket karikázzam?
2023. jún. 13. 13:29
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ingyenest. Ez helyettesíti az ajándékozási szerződést.

Azért kell anyakönyvi kivonat, mert azzal tudod bemutatni az egyenesági rokonságot. Egyenesági rokonok közt az ajándékozás illetékmentes, te a vagyoni értékű üzembentartói jogodat ajándékozod el.

Csak az édesapád nevére szóló forgalmi engedély 6000 Ft-os kiállítási illetékét kell megfizetni; helyben nyomtatják és adják át.

A szerződésen és az adott rokonságot bizonyító okmányon kívül szükséges lesz az édesapád nevére kötött kötelező gépjármű-felelősségbiztosítási szerződés, vagy ha még csak az van, akkor a szerződésajánlat igazolása a biztosító részéről.


(Fordítva: nem 75%, hanem 25%. Az üzembentartó személyében történt változás esetén a tulajdonosi vagyonszerzési illeték 25%-át kell megfizetni. De egyenesági rokonok, testvérek és házastársak közti üzembentartói jog ajándékozás esetén, semmit.)

2023. jún. 13. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!