Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ilyenkor lehet vmit tenni...

Ilyenkor lehet vmit tenni vagy simán vissza dobhatja rám a roncsot?

Figyelt kérdés

2 éve eladtam egy ismerősnek egy 26 éves autót, idén lejár a műszakija, azt beszéltük, hogy le lesz adva bontásba, ha lejárt... üzembentartói szerződéssel lett átadva, tehát a tulaj még én vagyok és nem rég kiderült, hogy Ő ezt úgy gondolta, hogy ha lejárt a műszaki akkor ide áll a házam elé vele és bedobja a posta ládán a klucsot meg a lemondó nyilatkozatot és majd én gondoskodjak az elbonttatásról...


Nos ez nekem teher, mert el kell vinnem a bontóba, benzin + vissza felé km-ket sétálni a buszig, +20 km busz, azután meg szaladgálhatok majd az okmányirodába is... és ez a jobbik eset, ha a bontós viszi el, azért még pénzt is kell fizetnem...


Gondolom nincs erre olyan jogi precedens ami védene engem ettől vmilyen szinten, de gondoltam, hogy megkérdezem, hát ha tud vki okosat mondani...


Nekünk ha volt üzembentartóval autó nálunk, akkor az elbontásról mi gondoskodtunk, a tulaj csak aláírta amit kell, a papírokat is mi vittük hozzá...



2021. febr. 19. 15:01
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Házhoz menő roncsautó-felvásárló nem opció?
2021. febr. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
18%

#1: Persze, Lakatos Marlonbarndó örömmel házhoz megy.

Azért gondolom nem szívja ki a benzint a kocsiból kb. nulla Ft a költsége a bontóba eljutattni fizikailag. Ha egyben van a kocsi és kiárulható belőle valami, akkor a bontási igazolásért sem kell feltétlenül fizetni.

Inkább a hozzáállás a bicskanyitogató.

Legalább egy meghatalmazással elintézhetne mindent az ismerős.


De jó lecke volt legalább, hogy ilyet miért nem csinálunk

2021. febr. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

2-es, igen, Ő azt a kocsit megvette csak átírási ktg-et nem akarta állni, ezért mentem ebbe bele...


Én azt az autót 2 éve friss műszakival, üzemképesen eladtam neki, mostanra annyira széthajtotta, hogy nem éri meg műszakiztatni, erre vissza dobja nekem, a hasznot Ő hajtotta le rólam...


Ráadásul mivel a forgalmiban az Ő neve van + lemondja a biztosítást, kérdés, hogy azonnal kivonathatom e a forgalomból?

2021. febr. 19. 15:21
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

2:

Én márpedig így adtam el a lepukkadt, 20 éves kocsimat, neten volt ilyen felvásárlós oldal, ott megadtam az adatait, meg hogy hol van, később felhívtak, kijött kettő 2 cigány egy trailerrel, aláírtuk az adádvételiket, fizettek 15 ezer Ft-ot, és vitték, semmi gond nem volt az átírással. Egyébként elvileg mozgóképes kocsi lett volna, de rádőlt egy fa, bedőtl a szélvédője, és kb. 1 hét volt a műszaki lejártáig, nem akartam ezzel vesződni, a fa rádőlés előtt 80 ezerért tudtam volna eladni, vagy 350 ezerért felkészítetni műszakira. Az más kérdés, hogy a cigányok utána nem bontóba vitték, hanem gondolom okosban, de megcsináltattak a műszakit, és utólag lekérdezve még 2 évig, 2 további tulajdonos használta, mielőtt végleg kivonták a forgalomból.

2021. febr. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
79%

Bocsáss meg, Te nem adtad el neki, csak üzembentartói státuszt adtál.

Mint az a papírokból látszik Te vagy a tulajdonos.

Ha nem tudsz vele megegyezni, akkor sajnos Tied a további költség.

Azért arra ügyelj, hogy komplett legyen!

Bármi hiányzik róla, azt az átvételkor be (illetve le) számítják az átvételi árba (árból).

2021. febr. 19. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
91%

Az illetö NEM VETTE meg az autót, mert akkor nem te lennél tulajdonosként bejegyezve.

Csak kölcsönadtad neki használtra, de ettöl neki más joga nincs, mint hogy mehet vele akármerre.

Jogilag teljesen helytálló, hogy ha le akarod jelenteni, akkor azt neked kell megtenni, és csak te tudod megtenni.


De meg is érdemled, ha ennyire nem vagy tisztában azzal, hogy mit csinálsz, és hogy ez nem eladás!

2021. febr. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

De, eladás, Ő fizetett nekem, én meg átadtam az autót, az más kérdés, hogy Ő már nem akarta vállalni az átíratás költségeit... meg most, hogy lemegy a haszon róla, szépen vissza dobja, áldozzam rá én az időmet meg pénzemet...


Régen nekünk is volt több autó üzembentartóival, mi vtunk olyan rendesek, hogy nem vissza hajítottuk a kocsit, hanem meghatalmazást írtunk és intéztük az elbontást...


De persze, védjük csak az ilyet aki lazán kihasznál így másokat...

2021. febr. 19. 16:06
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

"De, eladás"

Nem, nem eladás, ez minden dokumentumon látszik.

A törzskönyv Nálad van, nenm írattad át az autót vevőre, ő csak jogot kapott hogy járjon vele.

Ha nem így "adod" el, akkor kevesebbet kaptál volna érte, miért nem azt tetted?

Te adtad a lehetőséget, hogy kihasználjon...

2021. febr. 19. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
A törzskönyv nála van...
2021. febr. 19. 16:55
 10/20 A kérdező kommentje:

Mi az, hogy nem irattam át?


Ha kocsit veszel, Te íratod át a saját költségeden, nem az eladó...


Látom, egy hozzáértővel van dolgom...

2021. febr. 19. 16:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!