Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Megéri Ausztriából/németből...

Megéri Ausztriából/németből behozatni autót?

Figyelt kérdés

A kérdésem arra irányul, hogy megéri-e Auszriából vagy Németországból autót behozatni?


AutoScout 24-en, 1 millió forintért sokkal jobb állapotú autók vannak Németben pl., mint Magyaroszágon.


Viszont a következő probléma, hogy nem tudok németül.

Hogyan tudok beszélni az eladóval, illetve lebonyolítani a vásárlást?



2023. jún. 28. 14:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Honnan tudod, hogy sokkal jobb állapotú, amíg nem láttad a valóságban? Szoktad nézni a Becsületesnepper videóit, amikor autókat néz? Nem egy vacakba fut bele, pedig ő is azokat nézi meg, amik a neten jónak tűntek.
2023. jún. 28. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Számolj rá mindenféle költséget, tréleres pl 250-300 ezer, a lepapírozás is majdnem ennyi, ha ki akarsz menni megnézni akkor + útiköltség. Időben meg kb 1 hónappal számolj mire az autót itthon forgalomba tudod állítani. Szóval igen olcsóbb, de a végén csak éppenhogy lesz kevesebb és cserébe egy csomó idődbe telik.
2023. jún. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
2: plusz nem biztos, hogy az első autó jó lesz, utazgatni kell ide-oda több autót is megnézni, útiköltség, idő
2023. jún. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Én már jópár autót vettem mobile.de meg scoutról.

Egyrészt sokat kell megnézni, mert az ember az elején elfogult.

Másrészt a képen mind szép, nekem a tapasztalatom az volt, hogy amit korábban pár éve pl. 5000 euróért vettem, hasonlót kerestem tavaly, először 6000 ig, aztán még 8000-ért is csak rozsdaboglyákat találtam annyiért.

A vége egy olyan lett, amit 10 ezerre tartottak, aztén levitte 8500-ra a hirdetést miután megnéztük, és nem jelentkeztem azonnal.

Jeleztem neki, hogy érdekelne, és ahogy ajánlotta a hirdetésben, vigyük be a tüv-höz csekkoltatni, fizetem. Azok mindjárt csináltak is rá műszakit. Láttam oda-vissza. Találtak egy kis hibát, ami miatt tudtam neki 8000-et ajánlani. Ennyit a 4000-5000 eurós autókról.


A vicc meg az volt, hogy vettem pár éve elsőtulajdonosos autót, pár év után szinte kirohadt alólam.

2023. jún. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!