Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Megkötöttem a biztosítást...

Megkötöttem a biztosítást kocsira, aminek a megvétele meghiúsult?

Figyelt kérdés

Szóval már megírtuk az adásvételit, átadtam az autó árát, viszont végül közös megegyezéssel meghiúsult az adásvétel, visszakaptam a pénzem, viszont a biztosítást már megkötöttem rá, az adásvételi dátumától. Ilyenkor ha felmondom a biztosítást, nincs abból probléma, hogy az autó hivatalosan nem is volt a nevemre írva?

A választ előre is köszi!



2023. júl. 18. 19:23
 1/3 anonim ***** válasza:
Siess vele de valószínűleg érvénytelen lesz a szerződés mivel nincs adásvételid sem.
2023. júl. 18. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötötted meg a biztosítást a kocsira, csak szerződésajánlatot tettél, és visszaigazolást kaptál a szerződésajánlatról. A biztosítónak 15 napja van az ajánlattétel adatainak ellenőrzésére, ha mindent rendben talál, akkor küld szerződést, aminek kezdőnapja az ajánlattétel napja.


Kötelező gépjármű-felelősségbiztosítás kötése és díjfizetéssel történő fenntartása az üzembentartó kötelessége; más nem is köthet érvényes szerződést. Te nem lettél a gépkocsi üzembentartója, az, maradt, aki volt. Neki kell a szerződést fenntartania, nincs joga felmondani, hiszen nem szűnt meg üzembentartó lenni. És a KGFB törvény szerint „Ugyanarra a biztosítási időszakra vagy ugyanazon biztosítási időszak egy részére kötött további biztosítási szerződés érvénytelen.”; tehát a te szerződésed érvénytelenné válik.

Azért jó, ha értesíted a biztosítót, mert akkor nem foglalkoznak tovább feleslegesen a szerződésajánlatoddal.

2023. júl. 18. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2023. júl. 18. 22:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!