Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha vettem egy autót és már...

Ha vettem egy autót és már megkötöttem a biztosítást, viszont még nincs befizetve azért büntet a rendőr? Azt írták, hogy 60 napom van rendezni, ha most még nem tudom, de a biztosítási ajánlat nálam van azt elfogadják igazoltatásnál?

Figyelt kérdés

2020. jún. 25. 23:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
14%
Igen, érvényes biztosítás nélkül közlekedni nem lehet forgalomban. Ha nem fizetted be a biztosítást, akkor ugyanúgy megbüntet, mintha egy darabig rendesen fizetnéd, majd úgy döntesz, hogy nem fizeted, vagy elfelejted befizetni.
2020. jún. 25. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
10%
Igen=igen, megbüntet.
2020. jún. 25. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Megkötött szerződés kell, a befizetéssel a szerződéskötés napjától számítva várhatsz max 60 napig
2020. jún. 25. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem büntet. A rendőr sem azt ellenőrzi, hogy be van e fizetve vagy sem, hanem a biztosítás meglétét. Ezt a kockázatot a biztosító felvállalja amikor nem fizeted ki a soron következő csekket (korábban fizetted), akkor még 60 napig a biztosítás él.


Viszont a te esetedben kétlem, hogy biztosítást kötöttél volna. A megkötéskor az első részletet egybôl kéri a biztosító. Jól nézd meg mit “kötöttél” mert szerintem az csak egy biztosítási ajánlat, nem egy érvényes és megkötött szerződés. Ez neten megköthető bárki által és a bizonylat kinyomtatható. De ezzel még elvileg nem lehetne közlekedni, ezért keményen büntetnek.

2020. jún. 25. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
60 napig rendben vagy.
2020. jún. 26. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
egyrészt a rendőr évek óta látja a gépén hogy milyen biztosítás van a rendszámra, nem tudom ez miért nem köztudott. Nem kell hurcolni már se csekket se díjigazolót, se kötvényt, se ajánlatot. (kivéve rsz nélkülire). Illetve te írod hogy van 60 napod, mi a kérdés akkor? Ha kötsz nyilván nem tudod megoldani hogy azonnal odaérjen a pénz.
2020. jún. 26. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a válaszokat. Azért kérdeztem, mert tegnap küldtek egy levelet, melyben határidőnek az a nap volt írva, amelyiken a szerződést kötöttem.
2020. jún. 26. 08:37
 8/17 anonim ***** válasza:
0%
Egy interneten megkötött ajánlatra fizetés nékkül nem fog fizetni a biztosító ha balesetezel. Azt fogja mondani nincs érvényes köteleződ.
2020. jún. 26. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

#8 Nem igaz.


Már a biztosítási ajánlat is fedezetet nyújt.

A biztosítók bevállalják, úgyis te jársz rosszul, ha nem fizetsz.


[link]


"Az alkuszi megbízás beérkezését követően az alkusz megküld Önnek elektronikus úton egy biztosítási ajánlatot, melyet ki kell nyomtatni. Ezzel a dokumentummal már közlekedhet, tehát innentől kezdve érvényes kötelező biztosítással rendelkezik. Fontos tudni, hogy a kötelező biztosítás szerződés úgy is életbe lép, hogy Ön a díjat csak később fizeti meg. Ezt az időt nevezik a biztosítók türelmi időnek, mely jelenleg hatvan nap."

2020. jún. 26. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
minden nap új marhaságokat olvasok errefelé, nem tudom honnan veszik egyesek az infókat. A biztosító kockázatvállalása FENNÁLL a türelmi időszakra. Pont. Lehetetlen hogy kötés után beérkezzen a díj, utalásnál is 1 nap leghamarabb a könyvelés!
2020. jún. 26. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!