Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha két autóm van és az egyikke...

Ha két autóm van és az egyikkel balesetet okozok, akkor a másik autóm biztosítása is vissza ugrik a bónusz rendszerben?

Figyelt kérdés
Van egy autóm 5 éve. Soha semmi nem történt vele (kárügyileg), ezért B4-be vagyok vele. Nemrég vettem dolgozni egy második autót is, annak A0-val indul a bónusza, viszont koccantam is vele az én hibámból. Azóta már eladtam az autót, viszont az első autómnak jön az évfordulós váltás, és érdekelne, hogy a másik autós balesetem kihat-e valamilyen szempontból az első autóm biztosítási díjára?

#biztosítás #baleset #KGFB #két autó saját néven #bónusz malusz
2023. aug. 2. 13:30
 1/7 anonim ***** válasza:
72%
Nem, csak az, amelyikkel baleseteztél.
2023. aug. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
27%
"A bonus-malus rendszer személyhez kötődik, így a vele járó előnyök és hátrányok a szerződő személyéhez fűződnek"
2023. aug. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Történt-e kifizetés a te köteleződ terhére? Mert csak ez számít. Ha nem te voltál a hibás, hanem te jelentettél be kárigényt, akkor semmi nem változik.
2023. aug. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen, történt kifizetés. Ekkor jött egy levél, hogy ha kifizetem a biztosítómnak azt az összeget amit kifizetett a károsultnak, akkor nem változik a bónuszom. Viszont pont ezért tettem fel a kérdést, pont ez a bosszantó, hogy ha veszek még egy kocsit, A0-val kezdek(nem viszem át a bónuszom), de ha kárt okozok, az kihat a másik biztosításomra is...
2023. aug. 2. 17:20
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

↪ „kihat-e valamilyen szempontból az első autóm biztosítási díjára?”


Ha az évfordulódon elérhető legolcsóbb díjat ajánló biztosítóra gondolsz, lehet, hogy még olcsóbb lenne, vagy másik lenne még olcsóbb, ha nem lett volna a másik jármű miatti kárkifizetés.


A szerződő üzembentartó és a szerződésben szereplő gépjármű meghatározzák az alapdíjat. Ezt számos más adat módosítja; egyik ilyen a bonus-malus besorolás. A módosítók közül, van, ami növeli, van, ami csökkenti az alapdíjat; változatos mértékben, és biztosítónként mások, más mértékben. Amelyik biztosítónál van károkozói szorzó (eltérő elnevezésekkel), ez növeli az alapdíjat, van, hogy jelentősen.

┌─ Például a névsorban első Alfa Vienna Insurance Group Biztosító Zrt. (volt Aegon biztosító) ma hatályos díjtarifahirdetménye ezt tartalmazza:

„Káros korrekció

A szerződő károkozásaihoz kapcsolódó korrekciós szorzó, amellyel meglévő szerződés esetében akkor kell számolni, ha a kezdődő új biztosítási időszak kezdőnapját megelőző 3 évben kárkifizetéssel járó károkozás történt.

Új szerződés esetén a korrekciós szorzót akkor kell alkalmazni, ha a KGFB ajánlat megtételének napja előtti 3 évben kárkifizetéssel járó károkozás történt. A korrekciós szorzót minden olyan esetben alkalmazni kell, ahol a szerződő által üzemeltetett járművek bármelyikével a fent jelzett időszakbankárt okoztak KGFB szerződés terhére. Természetes személyekre és nem természetes személyekre egyaránt vonatkozik.”

Tehát: folytatódó szerződés esetén csak akkor alkalmazzák, ha a szerződő gépjárművel történt az évfordulót megelőző 3 évben kárkifizetéssel járó károkozás.

Új szerződés esetén már igencsak bővül a kör: akkor alkalmazzák, ha az ajánlat megtételének napja előtti 3 évben kárkifizetéssel járó károkozás történt. A korrekciós szorzót minden olyan esetben alkalmazni kell, ahol a szerződő által üzemeltetett járművek bármelyikével a fent jelzett időszakbankárt okoztak KGFB szerződés terhére. Természetes személyekre és nem természetes személyekre egyaránt vonatkozik.”

Tehát, ha az évforduló kapcsán díjösszehasonlítást végzel, és jelenleg nem ennél a biztosítónál vagy, és ennél a biztosítónál az akkori díjtarifahirdetményben is ez szerepel, akkor a megadott díjban díjemelő lesz a káros szorzó. Más biztosítók másképp veszik, vagy nem veszik figyelembe. ─┘

Ezzel együtt, minden más adat kapcsán, lehet, hogy ez a biztosító kínálja majd a legolcsóbb díjat számodra, és tartalmazni fog díjemelő korrekciós szorzót. Illetve, lehet, hogy más biztosító lesz a számodra legolcsóbb díjú, amely szintén tartalmaz díjemelést akármilyen más járműveddel okozott kárkifizetés miatt. Így, rosszul befolyásolja a díjad a másik autó miatti kárkifizetés, és ha mindennel együtt a károkozás miatti díjemeléssel is legolcsóbb, még olcsóbb lenne enélkül. Vagy, lehet, hogy egy biztosító így a harmadik legolcsóbb lesz számodra, de a másik jármű figyelembe vett kárkifizetése nélkül a legolcsóbb is lehetne, olcsóbb, mint az így adódó legolcsóbb.


Hogy kihathat, az biztos. Hogy konkrétan a te esetedben kihat-e, azt csak kalkuláció végzésével tudhatod meg (netrisk, CLB, Insura, biztositas.hu, MABISZ stb.).

Legkorábban az évfordulód előtt 60 nappal tudsz érvényes kalkulációt csinálni, de biztosabb ennél 2-3- nappal később.

Elvégzed úgy a kalkulációt, hogy megadod a károkozást, majd visszalépkedve, módosítással úgy is, hogy nem. Ha a legolcsóbb díjú biztosító ugyanaz marad, ugyanolyan díjjal, akkor összességében az esetedben nem jártál rosszul a károkozás miatt, de ha a második kalkulációnál kisebb lesz a legolcsóbb díj, akkor rosszul jártál a károkozással, azt is láthatod, hogy mennyivel.

2023. aug. 2. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a részletes mindenre kiterjedő választ!

40 nap múlva aktuális, ezért kalkuláltam. Arra jutottam, hogy csak 2800 Forinttal lenne olcsóbb az új szerződés mint ha folytatnám a régit, ezért maradok a réginél. Az előző évi szerződési díjhoz képest pedig 5000 Ft-tal emelkedett…

2023. aug. 3. 17:55
 7/7 anonim ***** válasza:
Sajnos nem elég a B-M rendszer, ezen felül van egy "károkozói pótdíj". Ha az elmúlt években a szerződőnek volt azonos kategóriában (gondolom személyautó mindkettő) okozott kára ami biztosítón keresztül lett rendezve, akkor bár csak az egyik bónusz romlik, de a mindkettőre lesz egy szorzó a biztosításnál.
2023. aug. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!