Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Feleségem tulajdonosa 2...

Feleségem tulajdonosa 2 autónak egyikre ő fizeti a biztosítást bónusz 5 ben van,a másiknak én vagyok az üzembentartója kötöttem biztosítást rá ugye most 0-ba vagyok nekem is emelkedik majd a bónuszom.?

Figyelt kérdés

2023. márc. 2. 08:52
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Igen. 9 havonta egyet.
2023. márc. 2. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Akkor ezekszerint ha nincs baleset akkor évente lépekszintet énis és a feleségem is
2023. márc. 2. 09:33
 3/4 anonim ***** válasza:

A szerződő személye számít. Tökmindegy, hogy tulaj vagy üzembentartó.

Évente 1-et emelkedik, ha nincs baleset.

2023. márc. 2. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Sőt! Ha valaki egyidejűleg több autónak az üzembentartója – és így mindegyik kötelező gépjármű-felelősségbiztosításának szerződője –, minden autónál a saját biztosítási éveiként külön lépeget a bonus-malus fokozat: akár kármenetes, akár károkozás esetén a kár megtérítése esetén feljebb; akár károkozás és a kár meg nem térítése esetén káreseményeként két fokozatot vissza.

/ Mindegy, hogy csak üzembentartó, vagy tulajdonos és üzembentartó egyben. Utóbbi esetben is üzembentartóként köt KGFB-t. Ugyanis: „4. § (1) Minden magyarországi telephelyű gépjármű üzemben tartója köteles - a külön jogszabály alapján mentesített gépjárművek kivételével - az e törvény szerinti biztosítóval a gépjármű üzemeltetése során okozott károk fedezetére, az e törvényben meghatározott feltételek szerinti biztosítási szerződést kötni, és azt díjfizetéssel hatályban tartani (biztosítási kötelezettség).” ← 2009. évi LXII. törvény a kötelező gépjármű-felelősségbiztosításról hatályos szövegéből. /


Annyi, hogy a második, harmadik stb. autó bonus-malus besorolása A00-ból indul, attól függetlenül, hogy az első autóval milyen fokozatban van.

2023. márc. 2. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!