Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Szeretnék magyar igazolványt,...

Szeretnék magyar igazolványt, lakcímkártyát, és forgalmi engedélyt szerezni, de külföldi vagyok?

Figyelt kérdés
Külföldi 26 éves Szerbiai gyerkőc vagyok, akinek elege van Szerbiából, és az itteni korlátozásoknak, szeretnék lassan magyarország felé mozdulni, itt szarbiába megvan a jogosítványom, ezt valahogy áttudom vinni? Ha igen mi kell?

2023. aug. 6. 05:08
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A jogosítvány érvényes az országhatáron kívül is.

Megvannak a szabályai a külföldi hatóság által kiállított vezetői engedély honosításának, az országok az életvitelszerűen ott élőkülföldiektől többnyire el is várják azt, de főleg, hogy a nevén lévő jármű honosítva legyen.


[link]

2023. aug. 6. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 bazaltkaroly ***** válasza:
100%

Igazolványt, ha jól tudom csak állampolgársággal tudsz szerezni, ennek meg vannak a feltételei.

Lakcímkártyát akkor kapsz, ha belejelentenek egy magyarországi lakcímre.

Forgalmihoz, át kell hozatni az autót Magyarországra.

A jogosítványhoz az 1-es válaszoló már leírta a tudnivalókat.


Sok sikert hozzá! :)

2023. aug. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!