Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mennyivel emelték a kötelező...

Mennyivel emelték a kötelező gépjármű felelősség biztosításotokat?

Figyelt kérdés
Nekem van olyan ismerősöm akinek már minimum 10 éve van jogosítványa és neki majdnem a duplájára emelték, de van olyan is akinek alig pár éve és 20.000 Ft-ot emeltek csak rajta. Ezt mi befolyásolja? Én friss jogsis vagyok ráadásul az autóm is 40 éves, légzsák stb nincs benne és így is 24.000 Ft-ot fizetek negyedévente…
2023. aug. 9. 14:22
 1/4 anonim ***** válasza:
57%
Ezert kell biztositot valtani. En eves szinten 15 rugot sporoltam par kattintassal.
2023. aug. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
57%

„Ezt mi befolyásolja?”

A biztosítók folyamatosan nagyon magas szintű kockázatemeléseket végeznek, és ha valahol magas kockázatot és/vagy magas kárösszeget tapasztalnak, akkor a díjtarifahirdetménybe betesznek egy ezzel kapcsolatos korrekciós tényezőt, ami jól megemeli a díjat, vagy ha már van, akkor jól megnövelik a hatását.

Ha valahol alacsony kockázatot és/vagy alacsony kárösszeget tapasztalnak, akkor a díjtarifahirdetménybe betesznek egy ezzel kapcsolatos korrekciós tényezőt, ami jelentősen csökkenti a díjat, vagy ha már van, akkor jól megemelik a hatását.

Hiába lép valaki feljebb a bonus-malusban, hiába van valaki B10-ben évtizedek óta, hiába, hogy 50 év alatt nem volt káreseménye, ha van olyan adata, ami alapján, mások miatt megijedt tőle a biztosító, akkor ő is megkapja az emelt korrekciós tényező alapján az emelt díjajánlatot.

Másik biztosítónál nem találják olyannak ugyanazt az adatot, ami miatt el kéne riasztani a szerződni szándékozókat, netán van olyan adata a szerződni kívánónak, ami épp kedvező korrekciót állapítottak meg, akkor kedvező díjajánlatot fog kapni.


Az „emelték” alatt azt érted, hogy a díjértesítőben mennyivel magasabb díjat ajánlott a szerződéses biztosító? Nekem tavasszal 43,2%-al magasabb díjat ajánlott, de ez nem jelentett ekkora emelést, mert váltottam, és így csak évi 2,12%-kal emelkedett a díjam. További két biztosító volt, amelynek a díja olcsóbb lett volna, mint aminél voltam, csak nem ennyivel. Nem is tudom hogyan, hisz sok helyen olvastam arról, hogy általános nagymértékű díjemelés történt. Volt is a sor végén biztosító, amelyik a választotthoz képest hét és félszeres díjjal kecsegtetett; de nem sikerült elcsábítaniuk.

Évtizedek alatt egy-négy évig voltam folyamatosan egy-egy biztosítónál, mert aztán akkora díjemelést ajánlottak, mint egy hegy. Váltottam, és messze-messze nem lett akkora, egyszer még egy kicsivel olcsóbb is lett az új. A jelenlegi biztosítómnál harmadszor vagyok, először egy év után utáltak ki nagy emelés ajánlásával, másodszor három év után. Valamikor majd, ajánlani, ajánlhatnak százszoros díjat is, úgy, hogy semmi okot nem adok egy icipici emelésre sem, de akkor megint nem fogom szeretni őket, és máshova megyek.

2023. aug. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%

Semmit nem jelent mióta van jogosítványod! Én decemberben mikor vettem a motorom, megnézzem mennyi jogsival és anélkül, de semmi kölönbség nem volt a végösszegben.

Csak az számít hány éves vagy,hol laksz meg milyen autót vezetsz.

Én a 22 éves Skodámra fizetek 31 ezret,48 évesen, B10-el, de ha vennék egy 200+ lovasat, biztos hogy rendesen drágulna.

2023. aug. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Fiatal vagy.

Azert emelkedett ennyire, mert a te korosztalyadba tartozo emberek altal okozott karokra jelentos osszeget fizetett a biztosito.


49 eves vagyok, 1995-ota van jogsim, B7-tel 54 000ft/ev a dijam, egy nagy teljesitmenyu autora.


Nem olyan regen meg 40 000 ft/ev dijat fizettem. Nekem is emelik rendesen.


10 eves jogsival nem szamitasz tapasztalt sofornek.

2023. aug. 10. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!