Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Segédmotorkerékpár üzemeltetés...

Segédmotorkerékpár üzemeltetésére Mi a hivatalos helyzet most? Jól tudom hogy sem átíratás súlyadó sem műszaki vizsga nem kell rá hanem csakis egy kötelező felelősségbiztosítás?

Figyelt kérdés

És milyen műszaki követelménynek kell megfelelnie ha teljesen törvényes akarok lenni?


Értem ezalatt azt hogy régen például az volt a követelmény hogy 50 köbcenti alatt legyen és ezt nézték De azt a 40 kilométer per óránál többel képes haladni nem nézték.

Szigorúbb lett ez?

Illetve az is a kérdés hogy elektromos kivitel esetén volt valami korlát amikortól kezdve már rendszám kellene rá műszaki vizsga átíratás teljesítményadó satöbbi?


2022. okt. 2. 10:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Néha helyenként csinálnak szúrópróbaszerű ellenőrzéseket, ráteszik a padra és megnézik hogy valóban 45 a tervezett végsebessége-e, meg a köbcenti annyi-e, de ez ritka és helyileg kötött, mivel nem sok ilyen műszere van a rendőrségnek, olykor olvasni, hogy egy napra kitelepülnek valahova és mindenkit megállítanak. Súlyadó már rég nincs, gépjárműadónak hívják, a segédmotoros kerékpár nem gépjármű, így az sem kell. Az 50 köbcenti és a tervezett 45-ös végsebesség mellett van más feltétele a segédmotornak, hogy a teljesítménye max. 4 kW, ez az érvényes korlát elektromosra is.
2022. okt. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És akkor ha tervezetten többel megy mint 45 akkor balhé van?
2022. okt. 2. 15:51
 3/7 anonim ***** válasza:

Minimum bírság, mert ugye ha bármilyen feltétele nem teljesül a segédmotoros kerékpárnak, akkor arra már nem érvényes a segédmotoros biztosítás, kéne rá rendszám és legalább A1 kategóriájú jogosítvány. De ha nem iktatod ki a fojtást, gyári állapotban ezen nem szoktak megbukni, a rendőrök is inkább arra mennek rá, hogy sokan robogóként 100-180 köbcentis motorokat hajtanak, sokszor jogsi, biztosítás és alkoholmentesség nélkül. Nem nagy az esélye, hogy pont elkapnak és lemérik, de ha igen, akkor onnan már csak tolhatod a járművet. Pár példa:


Egész friss razzia, asszem valahol Komárom megyében: [link]


Régebbi, valaki így akart csalni, elmagyarázták neki, miért nem fog menni: [link]


Szintén korábbi razzia: [link]

2022. okt. 2. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Az a gond hogy én kb. 30 éve motoroztam utoljára akkor a 4 sebességes Simson Enduroval.

Ha valaki nem tudná, ez egy mára ugyan elavult, de a maga korában egy nagyon jó kis 49 köbcentis motor volt, ami gyárilag ment 60-at simán, gyárilag 2 személyes volt, és akkor az az volt a gyakorlat hogy ha nem vizsgáztatták le nagymotorra akkor az igazoltató rendőr mindig elfogadta hogy segédmotor annak ellenére hogy kétszemélyes volt és simán ment 60 nal. De természetesen ha utast vittem vele akkor bírságolt (ez meg is történt velem)

Végül levizsgáztattam nagymotorra rendszámmal és onnantól kezdve minden létező rendőr leállított mikor személyt vittem de látva a rendszámot és az a kategóriás jogosítványt siman tovább engedett minket.

És így már legálisan mehettem vele 60 nal.


Esetleg tudsz erről valamit hogy harminc évvel ezelőtt is volt ilyen hogy megnézték a rendszám nélküli Simsont hogy mennyivel megy maximum vagy esetleg be mérték a sebességét?


A sebességet mértek e valaha akkoriban azt nem tudom Persze lehet hogy igen csak akkor is szerencsém volt. Akkor még 40 km volt a határ.

2022. okt. 2. 17:42
 5/7 A kérdező kommentje:
És a gép könyvében benne volt hogy csak A kategóriára vizsgáztatva használható...
2022. okt. 2. 17:43
 6/7 anonim ***** válasza:

30 éve még csak kósza gondolat voltam, erről nem tudok, viszont ahogy hallom, manapság ha nem mész 50-nél gyorsabban rendszám nélküli motorral, teljesen normálisak a rendőrök, nem arra vannak kihegyezve, hogy a végsebességet ellenőrizzék. Budapesten azzal sem foglalkoznak, hogy a nagykörúton a kerékpársávot használja minden robogós-motoros szabálytalanul, amíg nem ész nélkül, nem túl gyorsan és kellő körültekintéssel teszik.


Szerintem az ki nem mondott igazság mindenki fejében, hogy ha Simsont lát, az csak jó esetben gyári állapotú, és pont nem azért van sok embernek, hogy 40-nel menjen vele, nem hinném, hogy ebből baj lesz, ha a segédmotor nincs 4kW teljesítményű és valóban max. 50 köbcentis a blokk.

2022. okt. 2. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Na igen 30 éve is gyakran felfúrták 70 kobcentire. Baleset esetén megvizsgalták és akkor gáz volt...
2022. okt. 2. 18:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!