Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ütközésnél a káreseményt...

Ütközésnél a káreseményt mindkét félnek be kell jelenteni?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Kérdésem lenne,ha a helyszínre hívott rendőr szerint én hibáztam azaz én vagyok a károkozó akkor nekem is be kell a kárt jelentenem vagy elég csak a károsultnak?

Mert ugye tudtommal károkozónak nem fizet a biztosító csak a károsultnak.

Ha olyan mértékben sérült az autóm,hogy inkább el szeretném adni így sérülten és helyette majd másikat vásárolni,azt bármikor megtehetem akár az ügyintézés alatt is? Hiszen én ebből pénzt úgysem látok a biztosító felől semmit sem.

Ilyenkor csak a károsult vagy a károkozó autót is kijöhetnek szemlézni? Vagy ez hogyan van?



2023. aug. 14. 14:37
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A káreseményről köteles vagy értesíteni a biztosítódat. Erre online lehetőség is rendelkezésre áll.
2023. aug. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
56%
Be kell, de ha nem jelented is megtudja a biztosítód. Az autóhoz csak akkor nyúlj, elszállításon kívül, amikor már szemlézte a kárszakértő. Még inkább akkor, amikor megjött a levél az biztosítói ügyintézésről. Tehát ne szedd szét, ne kezdd el javítani és ne add el eddig. És igen, a kárszakértő meg fogja nézni a tiédet is.
2023. aug. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A KGFB törvény szerint a károkozónak 5, a károsultnak 30 munkanapon belül kell a káreseményt bejelentenie a károkozó biztosítójánál. (Ha a károsult nem ismeri a károkozó biztosítóját, mert a károkozó is ismeretlen, vagy a károkozónak nincs érvényes KGFB-je, akkor a károsultnak a Kártalanítási Számla kezelőjéhez kell bejelentenie a kárt.)


Károkozóként akkor és azt csinálsz az autóddal, amit akarsz – nyilván, normális kereteken belül –; nálad nem tartanak kárfelmérést.

2023. aug. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

3-as: Valóban igazad lehet.

Tesóm mesélte tegnap,hogy neki 2éve Pesten belvárosban volt egy olyan káreseménye hogy ment előtte egy másik autó,hirtelen váltott a lámpa ő belefékezett és megállt. Nem tudtak megegyezni,ki lehetett a hibás,rendőrt hívtak és azt mondta a rendőr,hogy tesóm volt a hibás mert biztosan kevés követési távolságot tartott ezért kapott egy 30ezres büntetést is.

Biztosítónál ő aztmondta nem is jelentette le,mert betudta magának hogy valóban ő lehetett a hibás.

Befizette a bírságot,utána soha többet nem is kereste ezzel kapcsolatban senki sem. Közben ő is saját költségre megjavíttatta az autóját.

Később kapott egy levelet hogy kifizették a kárt a másik félnek és ennyi. Itt befejeződött a történet.

2023. aug. 14. 15:16
 5/10 anonim ***** válasza:

↑4 /15:16/

Egy lényeges lépés kimaradt. A biztosító felajánlotta az öcsédnek, hogy amennyiben megtéríti számára a károsultnak kifizetett összeget, akkor nem sorolják vissza 2 fokozatot a bonus-malus rendszerben. Megtérítés esetén a KGFB-vel foglalkozó biztosítók többségénél nem alkalmaznak biztosítási díjat – általában jelentősen – növelő károkozói korrekciót, ez további, több évre szóló kedvező lehetőséget jelent a káresemény utáni díjban.

2023. aug. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Igen, de kisebb kárösszegnél van csak ennek haszna, de valóban nem írt róla. Nekem 2,4 milliót írtak, hát ha csak az eltérést nézem, akkor vagy 30 év. Nyilván nem fizetem ki.
2023. aug. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

5-ös: 15:36

Ő ilyen lehetőséget nem mondott nekem,hogy felkínálták volna neki,és én sem élnék szerintem ezzel a lehetőséggel.

Őt 2 bónusz fokozattal vissza dobták ahhoz képest amiben volt és éves szinten kb. 15ezer ft-ot emelkedett a biztosítása.

2023. aug. 14. 16:35
 8/10 anonim ***** válasza:

#7: Attól még, hogy nem mondta, még értesítették. Lehet kukázta a levelet. Valószínű olyan kis sérülés volt, hogy a kárszakértő nem látta értelmét megnézni az ő kocsiját is. De ettől még főszabályként mindkettőt megnézheti és arra kell készülni, hogy inkább megnézi, mint nem. Le lehet pontozni ezt is, de így van.

Sőt saját tapasztalat is ez. Szintén ráfutásos baleset, azért jött ki a kárszakértő megnézni az én autómat is, mert a másik félnél biztosítási csalást sejtettek a háttérben. Amiben lehetett valami, mert végül valami 600k körül fizettek egy olyan javításra, ami, ha a lemezek alatt is lett volna kár sem került volna többe 130-150k-nál rendberakni.

2023. aug. 15. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

8. Egyszer ütköztem. Egy elem horpadását láttam csak. 360 ezer forintott fizettek ki. Én is trükközésre gyanakodtam.

Aztán két évvel később a tilosnál belém romboltak.

A hátsó lököst láttam sérültnek.

Kb. 400e volt a javítás.

Rákérdeztem, és hosszan sorolták, hogy mi minden defirmálódott stb.

2023. aug. 15. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

8-as: Neki sokkal nagyobb sérülése volt mint a másik félnek.

Szétment a vízhűtő,lökhárító,motorháztető is így a hűtés hiánya miatt még haza is kellett anno trélerezni az autót. Mondta nekem.

Levelet egészen biztos hogy erről nem kapott,mert azt mondta volna akkor,illetve ilyen leveleket nem szoktunk felbontás és megnézés előtt kidobni soha sem.

Lepontozni nem fogok senkit se nyugi. :)

2023. aug. 15. 07:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!