Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Autó adásvételit már nem...

Autó adásvételit már nem szokták pecsételni a kormányablakban?

Figyelt kérdés

Vásároltam egy autót, ahol vállalta az ügyintézést az eladó.

Egy példányban kaptam meg az (indigós) adásvételit, de most tűnt fel hogy nincs lepecsételve, és nem tudom még szokás-e egyáltalán a kormányablakban ezt lepecsételni.


A forgalmi a nevemen van mint tulajdonos, akkor ez azt jelentené, hogy az eladó elintézte bejelentést? És akkor nekem már nincsen bejelentési kötelezettségem? (Vagyonszerzésiről is kaptam befizetett csekket).


Számomra az a furcsa, hogy nincs kormányablakos pecsét az adásvételin, úgy rémlik szoktak egyet nyomni arra amit visszaadnak. Lehet változott volna?



2023. aug. 17. 08:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

JSZP-n fent van a tulajdonosváltás?

Ha van forgalmi, sikerült biztosítást kötni, vagyonszerzési befizetve, akkor jó eséllyel minden rendben. Nyilván kereskedőnél.

Hátsó kertben nepperkedő, meg blanket adásvételi esetén lehet aggódnék és bemennék én is a kormányablakba

2023. aug. 17. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nagyon nagyon sok éve nem kell a kormányablakba menni autó adásvételivel.
2023. aug. 17. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

#1

JSZP-n eddigi tulajok számát látom ami 2, és a jelenlegit ami 1.

De a biztosítást megkötöttem, vagyonszerzési befizetve, törzskönyvet azt mondta hogy postázzák majd 1 héten belül.


#2

Ez nem csak az eladó félre vonatkozik, aki ügyfélkapun keresztül le tudja jelenteni hogy ő eladta?

2023. aug. 17. 09:20
 4/8 anonim ***** válasza:

Na nekem budapesti parkolócégnél pont ebbe kötöttek bele, hogy nincs a kormányablakból igazolás, pecsét, hogy átadtam volna. Ráadásul az enyém üzembentartói is, amire pláne nem szoktak pöcsétet tenni.


De én már simán el tudom képzelni, Schadler és társai óta, hogy még a parlamenten kívül is változtatnak jogszabályt, hogy kedvezzenek bizonyos behajtó cégeknek.


Bár ez a nemlétező jogszabályokra való hivatkozás fenyegetőzésekkel egybekötve mindennapos dolog a magyarországi maffiacégeknél.


És van még, aki ilyenek után még szabálykövető módon akar élni ebben a nyomorék országban....

2023. aug. 17. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Már bocs, de minek neked pecséltelt adávételi, ha te vetted az autót, és a nevedre is lett írva? Vgayis az eladó, gondolom kereskedő elintézte a te dolgodat is, innetől neked semmi dolgod nincs. Max a pecsételt adávételi az eladónak kell, ha ő bízonyítani akarja, hogy eladta , de még ez se mindig kell, hiszen ezért van rá két tanu.

Onnantól pedig, hogy át lett iratva, még az eladónak se muszály bejelenteni. Pár éve tesóm kocsiját vettem meg, és én vittem be az ő példányát is, amire az ügyintéző azt mondta, hogy arra már nincs szüksége, mert ottvagyok átiratni.

2023. aug. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Azért merült fel a kérdés, mert (jópár éve) még lepecsételték azt is amit én mint vevő bevittem.


Tehát pont erre voltam kíváncsi, hogy kell-e rá egyáltalán, van-e dolgom vele, vagy megvan a forgalmi akkor már késznek tekinthető a dolog, de ezek szerint akkor igen, ennyi.


Köszönöm mindenkinek a válaszokat!:)

2023. aug. 17. 13:37
 7/8 A kérdező kommentje:
(Illetve annyi, hogy a bejelentési kötelezettség miatt is kérdeztem, úgy rémlik 15 nap van rá különben kivonják a forgalomból)
2023. aug. 17. 13:39
 8/8 anonim ***** válasza:
Semmi dolgod nincs! Ott a forgalmi a kezedben és ennyi, csak most más csinálta meg helyetted. 15 nap meg az átiratásra vonatkozik, és az is megtörtént. Túlgondolod az egészet, nekem se pecsételték le az adásvételi nálam maradt példányát,mikor vettem a motorom decemberben.
2023. aug. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!