Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha okoztam kárt, és átmegyek...

Ha okoztam kárt, és átmegyek másik biztosítóhoz, akkor nem kell fizetnem ott azt a korrekciós valamit?

Figyelt kérdés

#károkozás #Biztosítás díja
2023. aug. 24. 04:39
 1/9 anonim ***** válasza:
51%
Nem kell.
2023. aug. 24. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
69%
De kell, a besorolásod akkor is visszaesik 2-vel. Jó is lenne, ha így ki lehetne kerülni a károkozás költségeit
2023. aug. 24. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
69%
Nem tudom milyen korrekcióra gondolsz kérdező, de az alábbi iras szerint a korrekciók a felhasználás módjára, és a vezető lakhelyére életkorára stb vonatkoznak, tehát ezeket mindig figyelembeveszik, max másiknál kedvezőbb. Bónusz-malamusz besorolás meg egy központi adatbázisban van, onnan kéri le a biztosító, vagy kér igazolást a korábbitól, ezt meg nem tudod kikerülni.
2023. aug. 24. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
69%

A link lemaradt

[link]

2023. aug. 24. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Teherautóvaval okoztam kárt, és 1 fokozatot estem vissza. Azt értem, hogy a Bonus-Malus fokozatom visszaesett, de erre ilyenkor nem jön valami pótdíj?
2023. aug. 24. 07:30
 6/9 anonim ***** válasza:
53%

Ha káresettel mégy át másik biztosítóhoz, ott kapásból annak megfelelöen sorolnak be.

Másrészt ha az eredeti biztosítónál kártérítést kell fizetned, a kötelezettség akkor is érvényes, ha a káreset után biztosítót váltasz!

2023. aug. 24. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
36%
Az a "korrekciós valamit" nem az új helyen kell fizetni, hanem még a réginek!
2023. aug. 24. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Károkozói pótdíj. Rosszabb, mint a bonus-malus csökkentés.


Biztosító váltással nem lehet megúszni.

2023. aug. 24. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem minden biztosító alkalmaz „káros” korrekciót; amelyiknél van, ilyen vagy hasonló néven van és igen eltérő mértékű.


Például az Alfa Vienna Insurance Group Biztosító Zrt. ma érvényes díjtarifájából:

„Káros korrekció: Új szerződés esetén a korrekciós szorzót akkor kell alkalmazni, ha a KGFB ajánlat megtételének napja előtti 3 évben kárkifizetéssel járó károkozás történt. A korrekciós szorzót minden olyan esetben alkalmazni kell, ahol a szerződő által üzemeltetett járművek bármelyikével a fent jelzett időszakban kárt okoztak KGFB szerződés terhére. Természetes személyekre és nem természetes személyekre egyaránt vonatkozik.”

Például a CIG Pannónia, a KÖBE díjtarifája egyáltalán nem alkalmaz ilyen korrekciós tényezőt.

Amelyek alkalmaznak, azoknál is jelentősen eltérő mértékű.


Csak ennek alapján nem érdemes biztosítóról dönteni, mert nagyon sok más feltételtől függ és biztosítónként eltér az alapdíj, és mind téma mind mérték tekintetében igen változatosak a kapható kedvezmények, büntetések.

Lehet, hogy összességében egy magas károkozói szorzót alkalmazó biztosító díja lesz számodra a legkedvezőbb, míg egy károkozói szorzót nem alkalmazóé jóval magasabb.

Kalkulációt kell csinálni (netrisk, CLB, Insura, biztositas.hu, MABISZ stb.) és díj szerint növekvő sorrendben megkapod a biztosítók listáját. Tök mindegy, hogy melyik mit hogyan számít be, vagy nem; annyi a díj, amennyi és kész. Ha kíváncsi vagy a részletezésre, akkor a [link] linken megnézheted az adott biztosító érvényes díjtarifahirdetményét; bár fújhatod a megtudásod, mert annyi amennyi és kész.

2023. aug. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!