Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Papírmunkával kapcsolatba...

Papírmunkával kapcsolatba volna kérdésem. Üzembentartói szerződéssel vett tőlem autót a telekszomszédom ismerőse, múlt héten lejárt a műszakija és leparkolta a telkem elé. Mit tudok csinálni?

Figyelt kérdés

A telekszomszédom tudott megbízható ismerőst ajánlani aki az öreg autónkat meg akarta venni. Egy nagyon régi Ford Ka amin akartam kis pénzt keresni és meg szabadulni tőle mielőtt lejár a műszakija. 180000 forint vételárat akartam érte. A telekszomszéd ismerőse nyár elején úgy vette meg tőlem, hogy csak 100000 forintot tudott fizetni érte. Felajánlotta hogy kössünk üzembentartói szerződést szóban, mert akkor nekem nem kell az okmány irodában fizetni semmit, a törzskönyvet tartsam meg kaucionak a forgalmit pedig elteszi addig ameddig ő használja az autót. Mondta hogy a nyáron elviszi műszaki vizsgára, azt ő kifizeti saját zsebből, a vételár maradék 80000 forintot pedig augusztus végén tudja odaadni, akkor hoz szerződést és ő lesz az autó tulajdonosa.

Hétvégén voltam a telkünkön és a bejárat előtt a Ford állt. A kulcsát bedobta a postaládába, benzint nem sokat hagyott benne a forgalmit viszont sehol se találjuk! Azt se tudjuk hogy műszaki vizsgára elvitte-e ahogy ígérte. Ha nem vitte akkor már lejárt hetek óta a műszaki. A telekszomszéd nem volt kint, telefonon szóltam neki hogy hívja fel a vevőt, ő mondta hogy az ismerőse nem veszi fel neki a telefont. Nekünk se vette fel!


Most van egy autónk amin nincsen műszaki és a forgalmi hiányzik mit csináljunk? A tartozást van esély behajtani?



2023. aug. 28. 19:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Az a helyzet hogy te nem adtál el semmilyen autót.
2023. aug. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Használta az autót és most már nem kell neki.

Mivel nem adtad el, tulajdonképpen tied az autó.

Azt csinálsz vele amit akarsz. Eladod, de most már rendesen, megnézed van-e rajta műszaki és használod, stb.

2023. aug. 28. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Nem először kötök szóbeli szerződést, a telkünkön vannak olyan munkák amit a környéken élők csinálnak ha megkérem őket, megmondom előre mit kérek és ha elkészültek vele akkor kifizetem őket. Aki már régóta dolgozik nekem az előre megkapja a munka árát. Ha ezekről mind szerződést írnék beleőrülnék!
2023. aug. 28. 19:45
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Mivel nem írtatok semmilyen papírt, így lényegében lett potya 100 ezred, és papír nélkül nem tudta az üzembentartóit se bejegyeztetni, tehát tuti, hogy műszaki sincs rá. Törzskönyv gondolom nálad van, azzal bemész az okmányirodába, és pótolod az elvesztett forgalmit.
2023. aug. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát akkor, ha ennyire okos vagy, menj be a hivatalba és jelentsd be a szóbeli adásvételt.

Esetleg csinálj róla videót és töltsd fel tecsőre, hadd mulassunk.

2023. aug. 28. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

#3 Az autó adás-vételt ne keverd ide, mert az csak írásban hivatalos, és az iratokkal hivatalos helyekre kell menni, új forgalmit és kötelező biztosítást csinálni. Ökmányirodában elzavarják a vevődet ha azt mondja, hogy neki adtad az autót, ás írják a nevére.

Ez nem olyan, hogy ha levágák neked a füvet akkor kapsz 5 ezret.

2023. aug. 28. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Palira vett az ember. Nem igazán tudod behajtani a tartozását, hiszen ha csak ő nem ismeri el akkor soha nem tudod bizonyítani a dolog megtörténtét. Nem is értem, hogy hogyan lehetett odaadni valakinek így az autót. Mit szólnál ha jönne néhány felszólítás gyorshajtás vagy más szabálysértés miatt. Vagy esetleg nem vett volna matricát az autópályára vagy nem fizetett volna a parkolásért. Akkor mondhatnád a hatóságnak, hogy eladtad az autót a telekszomszéd ismerősének. Vedd úgy a dolgot, hogy százezerért csak bérelte a kocsidat 3 hónapra!
2023. aug. 28. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Az "üzembeadói" szerzödés NEM adásvétel, hanem kölcsön.

Semmiféle követelésed nem lehet, ha már nem kell neki, visszaadja és ennyi.

2023. aug. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

"Nem először kötök szóbeli szerződést"

A "szóbeli szerzödés" csak akkor érvényes, ha bizonyítani tudod, egyébként te állítasz valamit, a másik fél meg az ellenkezöjét, azaz semmi sincs a kezedben, ezért érvénytelen az egész.

2023. aug. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
LoL
2023. aug. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!