Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Papírmunkával kapcsolatba...

Papírmunkával kapcsolatba volna kérdésem. Üzembentartói szerződéssel vett tőlem autót a telekszomszédom ismerőse, múlt héten lejárt a műszakija és leparkolta a telkem elé. Mit tudok csinálni?

Figyelt kérdés

A telekszomszédom tudott megbízható ismerőst ajánlani aki az öreg autónkat meg akarta venni. Egy nagyon régi Ford Ka amin akartam kis pénzt keresni és meg szabadulni tőle mielőtt lejár a műszakija. 180000 forint vételárat akartam érte. A telekszomszéd ismerőse nyár elején úgy vette meg tőlem, hogy csak 100000 forintot tudott fizetni érte. Felajánlotta hogy kössünk üzembentartói szerződést szóban, mert akkor nekem nem kell az okmány irodában fizetni semmit, a törzskönyvet tartsam meg kaucionak a forgalmit pedig elteszi addig ameddig ő használja az autót. Mondta hogy a nyáron elviszi műszaki vizsgára, azt ő kifizeti saját zsebből, a vételár maradék 80000 forintot pedig augusztus végén tudja odaadni, akkor hoz szerződést és ő lesz az autó tulajdonosa.

Hétvégén voltam a telkünkön és a bejárat előtt a Ford állt. A kulcsát bedobta a postaládába, benzint nem sokat hagyott benne a forgalmit viszont sehol se találjuk! Azt se tudjuk hogy műszaki vizsgára elvitte-e ahogy ígérte. Ha nem vitte akkor már lejárt hetek óta a műszaki. A telekszomszéd nem volt kint, telefonon szóltam neki hogy hívja fel a vevőt, ő mondta hogy az ismerőse nem veszi fel neki a telefont. Nekünk se vette fel!


Most van egy autónk amin nincsen műszaki és a forgalmi hiányzik mit csináljunk? A tartozást van esély behajtani?



2023. aug. 28. 19:04
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Jszp-n lekérdezheted, hogy van-e rajta műszaki. Vagy ha nincs ügyfélkapud, akkor írd meg a rendszámot és megnézzük.


Szóbeli szerződéssel nem tudsz bizonyítani semmit, ez azért problémás, mert így jogilag végig a te neveden volt az autó, tehát minden büntetés, pótdíj, fedezetlenségi díj téged fog terhelni.

2023. aug. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Csináltasd meg rá szóban a műszakit.
2023. aug. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötöttél szerződést, autó adásvétel nem megy szóban, csak írásban. Országos balek vagy, jól átvágtak.

Gyakorlatilag kölcsönadtad az autót.

Elveszett forgalmit pótoltatod az okmányirodában 6k-ért és mintha mi sem történt volna, tiéd az autó. A büntik meg majd jönnek az elmúlt időszakból

2023. aug. 29. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
55%

A balek mondjuk leginkább a szomszéd ismerőse. Akar venni egy autót, de nincs rá pénze.

Erre otthagy 100ezret, és visszaadja 🤷

2023. aug. 29. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
#14: Attól függ honnan nézed. A "vevő" 100k-ért használt úgy egy autót, hogy nullát kellett ráfordítania szó szerint. Ha vett volna egy autót, ennek a duplája elment volna rá (KGFB, okmányok, átírás stb), ráadásul papíron soha nem volt övé, ergo bármilyen szabályszegést elkövetett sem lesz rá nézve következménye. Az idejéről és arról, hogy nem is kell megszabadulnia tőle valami újabb kétes ügyletben, már nem is beszélve
2023. aug. 29. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
14-es: havi 30 ezer Ft-ért használt egy autót úgy, hogy semmi kötelezettsége sem volt ezzel kapcsolatban, ennéla tömegközlekedés több lett volna és sokkal kéynelmetlenebb
2023. aug. 29. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!