Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Lehet-e és érdemes-e váltani?

Lehet-e és érdemes-e váltani?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy nem kéne meglepődnöm, hogy 63e forint a kis corsánk után fizetendő kötelező, de sokallom.

Elvileg 10.24-ig vagyunk biztosítva, de már múlt hónapban be kellett volna fizetnünk.

Ilyenkor még lehet váltani? számíthatok rá, hogy olcsóbb lesz? Elvileg kalkulátorok kihoztak olcsóbb ajánlatokat, de a mostani helyen is jelentősen olcsóbb lenne..szóval nem értem miért húznak le.

(2002-es, 1,4-es corsa, nem volt károkozás)


2023. szept. 2. 16:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Allianz?
2023. szept. 2. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
vmi alfa, aegon volt.
2023. szept. 2. 17:14
 3/6 anonim ***** válasza:

Azt nem tudom,de az Allianz-nál már harmadik éve fel kell őket hívni adategyeztetésre,mert az automata rendszerük mindig valami alapkiindulásból küldi az éves díjat.

60-ról indul nekem,de adategyeztetés után B8-as bessorolással kiderül,hogy csak 36 ezer.

Amúgy szerintem ha 10.24-ig vagy biztosítva,simán válthatsz.

Vagy hívd fel Te is őket és érdeklődj.

Nekem VW Transporter tehergépkocsira 36ezer/év.

2023. szept. 2. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

09.24-ig tudsz váltani.


"szóval nem értem miért húznak le"


Mert az emberek 80%-ának nincs biztosítási évforduló a fejében, ezért kicsúszik az időből és nem tud váltani. További 15% akkor sem vált, ha lenne rá lehetősége, mert lusta kutakodni az ajánlatok között, inkább leszarja és kifizet még egy évet a korábbinál. Így a biztosítóknak elég könnyű dolga van, csak random kitalált összegekkel fellövik az árat és az ügyfelek 95%-a simán kifizeti. 5% váltani fog, vagy újraköt, de ezt a kiesést többszörösen visszatéríti a 95% akiket lehúznak, tehát megéri.

2023. szept. 2. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ahogy #4 írja. A forduló előtt egy hónappal kell legkésőbb váltani. Amúgy érdekes, amit az Allianzról írtok, nekem is náluk van a motoromra, két hónappal a forduló előtt kaptam tőlük emailt, hogy 1 hónapig válthatok, csináljak kalkulációt.
2023. szept. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

┌─ Az „Elvileg 10.24-ig vagyunk biztosítva” gondolom, a gyakorlatban azt jelenti, hogy 2023. október 24-én van az évforduló.


Legkésőbb 30 nappal az évforduló napja előtt felmondható a biztosítás, az évforduló napjára. Ez a határidő azt jelenti, hogy legkésőbb 30 nappal az évforduló előtt a biztosítónak meg kell kapnia a felmondást.

Ha jól gondolom, és 10.24. az évforduló, akkor a biztosítónak legkésőbb 2023. szeptember 24-én meg kall kapnia a felmondást.

Mivel az évfordulóra lehet felmondani, felmondás esetén 2023. október 24-én már nem lesz biztosítás; 2023. október 24-i kezdőnappal, legkésőbb 2023. október 24-én kell új biztosítást kötnöd.


Nem húz le a jelenlegi biztosítód, de egy év alatt akár több mint tízszer is változtathattak a díjtarifán. Időközben bevezethettek olyanért kedvezményt, ami téged is megillet, de mivel korábban nem volt tényező, nálad nincs megadva, nem számolhattak vele, míg a kalkuláció során azt is megadtad, mert kérdezték.

Egyszerű adatfrissítéssel - amit pl. az Allianz fel szokott ajánlani, automatikus lehetőséggel – megoldható.


Ha így is van annyival kedvezőbb díjú biztosító, ami miatt érdemes váltanod, akkor a fenti időpontok betartásával válthatsz is. ─┘


┌─ Azért figyelj a „múlt hónapban be kellett volna fizetnünk”-el.

A KGFB törvény legfeljebb 60 nap türelmi időt ad az esedékes díj megfizetésére. A türelmi idő alatt fennáll a biztosító helytállási kötelezettsége, azaz, él a biztosítás.

Ha a türelmi időn belül megtörténik a megfizetés, akkor nincs semmilyen következmény; úgy számít, mintha az esedékesség napján megtörtént volna a megfizetés.

Ha a türelmi időben nem történik meg a megfizetés, akkor a leteltével a biztosító díjnemfizetés miatt felmondja a biztosítást. A türelmi időre esedékes díjat a biztosítónak joga van követelni. Új szerződésajánlatot pedig csak az a biztosító fogadhat el, amelyiknél díjnemfizetés miatt megszűnt a biztosítás; nem jellemző, hogy kellemes díjat ajánlanak. A közben keletkező biztosítás nélküli napokra napi fedezetlenségi díjat számol fel a Kártalanítási Számla Kezelője, amit az öt éven belül szerződő biztosító az első esedékes díjjal együtt szed be. ─┘

2023. szept. 2. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!