Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Reális ez a biztositasi osszeg?

Reális ez a biztositasi osszeg?

Figyelt kérdés
Sziasztok, adott egy 1.6 2000-es evjaratu G astra, tavaly kotelezo megkotesekor az eves dij 70ezer forint volt, most felment kishijan a duplajara, 138ezerre. Mikor a biztosito online chat-en megkerdeztem hogy miert ennyi, azt a valaszt kaptam hogy valtozas tortent a jarmu jellegeben meg valami karesemenyrol irkaltak. Na most, a kocsi az tovabbra is szemelygepjarmu es nem teherauto, karesemeny pedig annyi tortent a kocsival, hogy a hutoracsbol kicsuszott a hutofolyadek csove mert nem volt meghuzva rendesen az a femgyuru, amit itthon fel perc alatt visszarakott a szerelo, tehat az egvilagon semmi nem tortent. Mikor felhivtam oket hogy most megis miez, elnezest kertek az adminisztracios hibakert, majd az inflaciora hivatkozva mondtak hogy igen ez a valos osszeg marad. Barkit kerdeztem senkinek nem emeltek ekkora osszeggel, csak nekem. Beakarnak huzni, vagy realis ez az osszeg?

2023. szept. 4. 20:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nemrég volt több hasonló kérdés. Egyrészt ez díj, nem bizt. összeg, másrészt lehetne 1 millió is, szavad nem lehet, mert előre bejelentik, válts, azt jónapot. Nem kell mögé látni, mi a díjszabás oka (mert van)
2023. szept. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Teljesen elképzelhető, akármit csinálsz nekik lesz igazuk, és ezt tudják.


[link]

2023. szept. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Szoval arra hivatkozhatnak hogy megvaltozott a jarmu jellege ugy, hogy meg mindig egy szemelygepjarmu parkol az udvaron es nem 24tonnas ponyvas, es a semmilyen karesemenyre is, lemaradt hogy birsagom se volt es buntetopontjaim sincsenek, de azert koszonom a valaszokat :D
2023. szept. 4. 20:14
 4/9 A kérdező kommentje:
Hozzateszem ez egy G astra, kisetal az ember, 5 percen belul elmegy elotte ketto, es ahogy elnezegetem az alkatreszek sem dragultak annyit
2023. szept. 4. 20:15
 5/9 anonim ***** válasza:
továbbra sincs SEMMI köze alapból a kötelező árának ahhoz hogy az autó mennyibe kerül, mert a MÁSIK kárát fedezi, nem a sajátod.
2023. szept. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

meg kell nézni ha még nem futottál ki a határidőből hogy más biztosítóknál olcsóbb-e


Én minden évben megnézem évfordulókor a netrisken hogy van-e olcsóbb ajánlat, és ha van biztosítót váltok


Nem sopánkodni kell hanem cselekdni:)


amugy 26000 az éves dijam

2023. szept. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Azért küldik ki 60 nappal az évforduló előtt a dijértesîtőt, mert így van 30 napod, hogy elfogadod a díjat vagy sem. Ha nem, akkor van lehetőséged másik biztosítónál megkötni (fele áron). Nincs itt lehúzás ...vagy nem egyedül téged.
2023. szept. 5. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ami nekem nem egyértelmű, voltál károkozó?

Akkor reális a duplája, a károkozói pótdíj miatt.


Amúgy ahogy a többiek írják, csinálj új kalkulációt, és válts időben.

2023. szept. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mindig elképedek, mikor valaki a következő biztosítási évre közölt KGFB díjnál elkezd harcolni a biztosítójával; nem érti mi végre történik, méltánytalannak tartja, személyes kitolásként éli meg.

Biztosítási év közben nem változtathatnak díjat, a következő évi díjat pedig legkésőbb 50 nappal az évforduló előtt írásban közölniük kell.

A biztosítód nincs hozzád nőve. Van 12 másik biztosító, van kb. 3 hét kalkulációt végezni, van rá egy csomó oldal. Így legkésőbb 30 nappal az évforduló előtt az évforduló napjára indoklás nélkül felmondható a biztosítás, erre gyors elektronikus lehetőséget szoktak nyújtani a biztosítók.

És legkésőbb az évforduló napján, kezdőnapként az évforduló napját megadva köthető másik biztosítóval szerződés, amelyik nem szívat, nem „huz be” stb. Ez is elektronikusan gyorsan megtehető; épp hétvégén segítettem a számítógéppel nem túl jó viszonyban levő szomszédnak.

Ha teher számodra, akkor ahol a kalkulációt végzed, meg is bízhatod az oldal üzemeltetőjét, hogy ezeket végezzék el helyetted.

Felesleges a Gy.k.-n egy hosszú kérdéskiegészítésben és két kommentben ecsetelned, hogy keresztre feszített, kerékbe tört, felnégyelt mártír vagy, akivel a rendetlen, gonosz biztosító ki akar tolni. Millió éve van biztosítási váltási lehetőség, ehhez áttekintés az összes biztosító ajánlatára.

2023. szept. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!