Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Szeretném lecserélni az autóm...

Szeretném lecserélni az autóm régi, viseletes rendszámait új formátumúakra. Mi ennek menete/költsége?

Figyelt kérdés

Gondolom ezzel együtt új forgalmi, új regisztrációs matrica is kell. Amúgy a mostani rendszámaimnak nincs különösebb baja, olvashatók, csak már régiek. ( Jxx-xxx )


Amikor megigénylem az új rendszámokat és papírokat, rögtön le kell utána adni a mostaniakat, vagy elég akkor, amikor megjonnek az újak?


Ha rogton le kell adni, mi lesz addig az autón, ameddig elkészülnek az újak? Lehet vele addig közlekedni?



2023. szept. 7. 16:12
 1/3 anonim ***** válasza:
Kérhetsz az okmányirodába teljesen újat, de ha leadodva régi rendszámokat, ugyanazt legyártják újként ez egy olcsóbb megoldás, mert minden papír maradhat a régi.
2023. szept. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
leadod a *
2023. szept. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem a meglévő rendszám utángyártása drágább, mint kérni egy már legyártott újat meg forgalmit.

Úgy tudom egy új pár rendszám tábla 8500, új forgalmi 6000, meg a regisztrációs matrica azt nem tudom, de 1-2 ezer max.

Már kiadott rendszámból pedig egyetlen darab újragyártása kerül kb. 10 ezerbe.

Ja, és szerintem rögtön le kell adni a régieket, hiszen elméletben visszaélésre adhatna lehetőséget, ha 4 db ugyanolyan rendszám is lenne nálad egyidejűleg (ezért van az is, hogy elvesztés esetén csak 1x lehet pótolni, második elhagyásnál már új rsz. jön)

És addig az autót se tudod használni, mert rendszám nélkül nem lehet közlekedni. (Még az se teljesen szabályos, amikor elhagytad és csak az egyik van meg.)

2023. szept. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!