Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Üzembentartóival használjuk...

Üzembentartóival használjuk az autót, tulajdonos aláírása/felhatalmazása nélkül nem tudjuk tovább adni/roncstelepre leadni?

Figyelt kérdés

Szomszédtól vett autó, nem lett átírva, csak üzembentartói van a részünkről.

Azóta már nem használjuk az autót, csak áll a köztéren, lejárt műszakival.

Tulajdonos csak ritkán jön haza külföldről.


Van mód rá, hogy törvényesen megszabaduljunk tőle, mert közteresek bűntetni fogják az ilyen otthagyott autókat. Vagy csak akkor tudunk tenni, valamit, ha itthon lesz a tulajdonos?


2023. szept. 27. 14:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A vagyonszerzési illetéken megspórolt néhány tízezer forint egyik szépséges következménye. Lehetne rosszabb is.


Az átadott üzembentartói jogot a tulajdonos egyoldalúan visszavonhatja magához, de az üzembentartó nem tud lemondani erről a jogáról.

Itt a tájékoztató: [link]

A tájékoztatót tartalmazó belügyminisztériumi oldal elérhetősége: [link]

2023. szept. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Érvénytelen műszaki engedéllyel gépjárművet tilos közterületen tartani. Naponta kivethetik a bírságot. Az üzembentartó, nevéből adódóan jogosult a gépjárművet üzemeltetni. Fizeti az adót, biztosítást és ha hibázik büntetik. De a tulajdonjog nem az övé. Nem terhelheti meg (pl jelzálog hitel az autóra) és nem adhatja el. Kell a tulajdonos az el- vagy leadáshoz.
2023. szept. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
66%

Ha itthon is lesz a tulajdonos, balgaság lenne részéről az üzembentartói jog visszavétele.

Bajlódhatna a személyes ügyintézéssel, fizethetne az új forgalmi kiállításáért, aztán hogy ne kelljen KGFB-t fizetnie és ne keletkezzen gépjárműadó fizetési kötelezettsége intézhetné és fizethetné az ideiglenes forgalomból kivonást, műszaki nélkül gondoskodhatna a leadóhelyre szállításról, bíbelődhetne a regisztrált bontóhelyen történő leadással (amelyek száma lecsökkent, mióta a MOL vette át a hulladékkoncessziót), majd a kapott bontási átvételi igazolással intézhetné a végleges forgalomból történő kivonást.

2023. szept. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 hypno ***** válasza:

Szerintem bőven elég, ha a tulajdonos ad egy meghatalmazást az autóval kapcsolatos ügyintézésre.

Esetleg nevesítve a forgalomból való kivonást, bontónak történő értékesíétst.

2023. szept. 27. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Mivel külföldön van a tulaj, így jobb híjján postával kellene küldetni vele egy meghatalmazást, az ő részéről egy tanúval aláiratva, többit meg kitöltitek ti. Ezzel elvileg már, zudjátok intézni az autó ügyeit,leadhatjátok bontóba, vagy ha szükséges.

Vissza meg nem kell semmit iratni,mert hivatalosan még mindig az övé. Én is adtam el apám kocsiját, hogy én voltam az üzembentartó, de a törzskönyv ettől apu nevére szólt, és adásvételin ő is volt az eladó.

2023. szept. 27. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Itt van egy meghatalmazás minta. Ezzel együtt el tudjátok adni, bontani.


Több példány legyen aláírva. Ügyintézéskor elkérhetnek példányokat.

2023. szept. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Link lemaradt:


[link]

2023. szept. 27. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!