Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Azok a magánszemélyek akik...

Azok a magánszemélyek akik nepperkednek, hogy kerülik ki azt, hogy ne kelljen a nevükre iratni az autót és igy is el tudják majd adni? Illetve , ha nincs a nevükön és eladják be kell-e az eladást jelenteniük?

Figyelt kérdés

2023. szept. 28. 21:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Egyik ismerosom ugy csinalja hogy van egy kereskedo haverja aki megengedi hogy az o vallalkozasan keresztul futtassa az adas-veteleket.

Az adozast nem tudom hogy van, gondolom azt befizeti es a nyereseg az ove.

Regen 500-800 ezer forint koruli autokkal kereskedett mert azokat gyorsan el lehetett adni es ilyen 50 ezer forint korul keresett egy auton.

2023. okt. 1. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A nepper az o eladojaval alairat egy bianko adasvetelt, jobb esetben az elado meg is hatalmazza, tehat a vevo az valojaban nem a neppertol, hanem a nepper eladojatol vasarol.
2023. okt. 1. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ilyen bianko adás vételit honnan tudok szerezni?
2023. okt. 1. 11:36
 4/11 anonim ***** válasza:
Olyan gépjárműtulajdonostól, aki adásvételi szerződésen kitölti az eladó adatait, aláírja, és nincs se dátum, se vevő.
2023. okt. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
De ki megy ebbe bele?
2023. okt. 1. 11:49
 6/11 A kérdező kommentje:
Azt is el felejtettem, hogy az autó tulajának le kell jelentenie az autó eladását az adásvételi egy másik példányával... Ezt hogyan játszák ki?
2023. okt. 1. 11:52
 7/11 anonim ***** válasza:

Kelleni, kellene, de nem muszáj. Aki nem jelenti be az eladást, semmilyen jogkövetkezmény nem érinti. A jogalkotó a sorsra bízza: ha a vevő nem íratja át, és adódnak pótdíjak, bírságok, akkor ő kapja és nem tudja kimenteni magát, mert nincs hatóság által elfogadott, igazolt bejelentése.

Az utóbbi 12 évben két autót adtam el, egyiket sem jelentettem be sehová, még a biztosítóhoz sem; két héten belül mégis mindkétszer megkaptam a túlfizetést, továbbá a kármentességi és a bonus-malus besorolás igazolást. Sőt, a másodiknál még gépjárműadó túlfizetésről is értesítést kaptam, mert a vevő ideiglenesen kivonatta a forgalomból, és így, bármikor is történik, a forgalomba visszahelyezés hónapjának utolsó napján már nem lehettem és az üzembentartó. Ha a vevő átíratja, okafogyott az eladó bejelentése.


Amúgy, miért nem lehetne visszajuttatni az eladóhoz a vevőadatokkal is kitöltött két példányt?

2023. okt. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Például ha felmegyek pestre egy autóért. Mondjuk postázni is lehet gondolom az adásvételit... Azért kérdem mert itt Békésmegyében Sarkadon van egy Roma család aki ebből él és rá akarok jönni, hogy csinálják ezt az egészet mert nagyokat szakitanak már tizen éve ebből...
2023. okt. 1. 12:08
 9/11 anonim ***** válasza:

Apam egyszer vett a pesti autopiacon egy autot, ugy hogy egy ilyen nepper arulta. Az elado adatai ki voltak toltve es alairva, majd mikor apam azt mondta hogy megveszi es az arban is megegyeztek, akkor a vevo resz is ki lett toltve.

O az elado peldanyat visszajuttatja az elozo tulajdonosnak es elszamolnak az anyagiakkal is.

Biztos nem fizette ki elore hanem vitte a penzt amiben megallapodtak.

2023. okt. 1. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Én faterom pont azoktól vett akikről az előbb irtam. Faterom csak leadta az aláirt adásvétleit, elvitte a kocsit eredetvizsgára majd ezután az okmányirodában a nevére iratták és ennyi volt az egész. Ja és azt is mondta a faterom, hogy az eladó része ki volt már töltve de nem az ő nevükkel.
2023. okt. 1. 15:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!