Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ki fogja megtéríteni a kárt?

Ki fogja megtéríteni a kárt?

Figyelt kérdés
Faluvégi kanyarban van a házam, és idén augusztusban egy autó elkottázta a kanyart, és szétbarmolta a kapum, meg a kerítésem. Az autó totálkár, a tűzoltóknak kellett szétvágni, hogy kiszabadítsák a sofőrt, aki amúgy szerencsésen megúszta kisebb sérüléssel, a saját lábán szállt ki. Volt itt két rendőrautó, két mentő, még egy tűzoltó autó is, de engem senki nem kérdezett, hogy milyen kár ért. Szétvágták az autót, elszállították, majd mindenki elment és ennyi, még a nevem sem kérdézték. Gondoltam, hogy később majd jön valaki a biztosítótól, hogy felmérje a kárt, vagy valami, de mintha elfelejtettek volna. Becslésem szerint kb 3-400 ezerből lehetne ugyanolyanra helyreállítani, de senki nem jelentkezett, hogy megtérítse a kárt. Most akkor nekem kell kifizetnem, meg szaladgálnom bíróságra, vagy mi a tököm??

2023. okt. 12. 14:32
 1/7 anonim ***** válasza:
A károkozó kötelezőjéhez kellett volna benyújtanod a kárigényt.
2023. okt. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem gondolhattad komolyan, hogy tátott szájjal vártad, hogy majd valaki önként rohanni fog, hogy megtérítse minden károdat.
2023. okt. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ha én véletlenül kárt okozok valakinek, akkor az az első, hogy elnézést kérek, és biztosítom afelől, hogy megtérítem az okozott kárt. Nem így lenne a normális?
2023. okt. 12. 16:22
 4/7 anonim ***** válasza:

De. De sajnos sok gerinctelen ember van, aki megpróbál kibújni a felelősség alól.


A minap is volt itt egy kérdező, aki kárt okozott egy másik autósnak, telszámot cseréltek, aztán letiltotta a károsult számát.

2023. okt. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Keresd meg azt aki össze törte a kapud.
2023. okt. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Ha én véletlenül kárt okozok valakinek, akkor az az első, hogy elnézést kérek, és biztosítom afelől, hogy megtérítem az okozott kárt."

Köszi az infót.

2023. okt. 12. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A biztosítód. Ezért kell kötni. Ha nem volt házra biztosításod akkor így jártál.

2. Megoldás:A károkozót kell felkeresned hogy fizessen, ha nem fizet akkor bíróság.

2023. okt. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!