Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Az egyik barátomtól éppen...

DedraFan kérdése:

Az egyik barátomtól éppen megvásárolni készülök egy autót, és azt nem tudom pontosan hogy egy okmányirodai ügyintézés alatt le lehet-e tudni hogy én legyek a tulajdonos de édesanyám az üzembentartó?

Figyelt kérdés

Konkrétan gondolok itt arra, hogy nincs kedvem feleslegesen az én nevemre biztosítást kötni, átíratni az autót majd egy üzembentartói szerződést kötni édesanyámmal, és szintén az Ő nevére egy új biztosítási szerződést kötni az üzembentartói jog miatt.


Mert amit én befizetek biztosítási összeget azt úgyis visszautalja a biztosító szerintem ez egy fölösleges kör, hiszen úgyis az üzembentartónak kell rendelkeznie élő biztosítással az autóra.



2023. okt. 21. 01:09
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Igen, megoldható. Sőt! Így kedvezőbb az eljárás díja is. Vásárlás után együtt menjetek be az okmányirodába. Az adásvételire a te adataid kerüljenek, mint tulajdonos, és legyen kitöltve egy üzembentartói szerződés is, ugyan azzal a dátummal és időponttal, mint ami az adásvételi szerződésen van.
2023. okt. 21. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!