Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ki lenne a hibás a következő...

Ki lenne a hibás a következő esetben, kinek a biztosítója fizetne?

Figyelt kérdés

Haladsz egy kisebb városba 50-el, amikor is egy autó takarásából kiszalad eléd egy gyerek féktávolságon belül.

Jó a reflexed ezért az azonnali kormány elrántással (a szembe sávba) elkerülöd a gyerek elgázolását, de a szembejövő autós későn kezd el fékezni és frontálisan neked ütközik.

Ilyen esetben kinek a biztosítója fizetne?


2023. okt. 25. 10:10
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%

" mivel ha az utat nézi bőven meg tudott volna állni, kvázi ő már az állóra fékezett autónak ütközött neki."


Ez azért nagyon pengeél, gondolom ezt e is érzed. Olyan szabály van, hogy követési távolságot kell tartanod. Szembejövőre nincs ilyen.

Tegyük fel, te 30-cal mész, kijön a gyerek, félrerántod, satufék, de ez a férerántás már a szabályosan 50-nel szembejövőnek a féktávján és reakcióidején (azaz fékútján) belül volt.


Most döntse már el a szakértő, hogy bealudt-e, vagy helyesen reagált, csak már esélye nem volt korrigálni. (ne felejtsük el, hogy mindenkinek van kb. 0,7s reakcióideje).

2023. okt. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:

De ilyen esetben akkor is cifra a dolog mert a balesetet a gyerek okozta, amit a kamera is rögzített, DE a gyerek elszalad és nem is lesz meg hogy ki volt az.


Ha tippelnem kéne, szerintem a biztosító 50-50re hozná ki.

2023. okt. 25. 11:46
 13/27 anonim ***** válasza:
100%

"Te vagy a hibás. Azzal indokolnák, hogy nem vezettél elég körültekintően, ezért nem tudtad fékezéssel elkerülni a gázolást."

Ha ez így lenne, kivétel nélkül minden gázolót elítélnének a bíróságon, hisz miért nem vezetett körültekintőbben, hogy fékezéssel elkerülhesse a gázolást.

2023. okt. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%
12: amit leírsz, az gyakorlatilag a cserben hagyásos balesetokozás. Szerintem jogilag nem sokban különbözik attól, mint amikor a parkolóban meghúzzák a kocsit és elhajtanak. Ilyenkor mivel a tettes ismeretlen a végén mindenki a maga kárát intézi.
2023. okt. 25. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%

13: "Te vagy a hibás. Azzal indokolnák, hogy nem vezettél elég körültekintően, ezért nem tudtad fékezéssel elkerülni a gázolást."


Igazad van, ilyet csak az ír, aki még sosem volt KRESZ-oktatáson, vagy nem figyelt.

2023. okt. 25. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
14: WTF?
2023. okt. 25. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 nemaRendőrség ***** válasza:

Az nem megoldás, hogy másik balesettel váltod ki az eredetit, még ha morálisan helyes is.


Ez a klasszikus troli probléma amúgy átgondolva.

2023. okt. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:
#17 Én elkerültem a gázolásos balesethelyzetet amit nem én idéztem elő, innentől a szembejövőn a feladat hogy elkerülje az ebből fakadó balesethelyzetet.
2023. okt. 25. 12:50
 19/27 anonim ***** válasza:
65%

"Jó hogy nem azt hozzátok ki hogy célszerűbb inkább elcsapni a gyereket."

Ez pontosan így is van, bolond aki egy halállal is kecsegtető frontális ütközésbe szándékosan belemegy.


"mivel ha az utat nézi bőven meg tudott volna állni, kvázi ő már az állóra fékezett autónak ütközött neki."

Ez ostobaság. Eddig csak a windózos Hover játékkal közlekedtél? Az úton a "helyzet" sokszor 1-2 mp alatt alakul ki. Szerinted ennyi idő alatt kellene a szembejövőnek észlelni, döntést hozni és lelassítania. Nyilvánvalóan fogalmad sincs, majd ha lesz jogsid, másként látod.

2023. okt. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 nemaRendőrség ***** válasza:
0%

@18

Remélem a páv 4 nem lesz meg

2023. okt. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!