Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Felraktad már a téligumit?

Felraktad már a téligumit?

Figyelt kérdés

Az időjárás nem annyira sürgeti, de a kötelező biztosításban be van jelölve, az évszaknak megfelelő gumiabroncs használat, ami november 1-je.

Na most ha baleset történne az én hibámból, tuti, hogy a biztosító megpróbálna kibújni a kárrendezés alól.


nov. 5. 08:21
 1/10 anonim ***** válasza:
0%

Már 2 hete, azért van hogy használjam. Meg megnyugtató a hatása, mert nem érdekel, hogy jeges az út vagy reggelre 5 cm hó esett. Nem mintha jelenleg ez fenyegetne.

Nekem fontosabb a biztonságos vezetésem, mint megspórolni 4-5 évente 160000-et. Idén vettem újakat 205/55 r16 H, mindig a prémium kategória tesztgyőztesei közül válogatok. Eddig még sosem bántam meg a felárát.

Az autómra egy első lökös fényezéssel nem biztos kijön 100000-ből

nov. 5. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Folyamatosan azzal járok.
nov. 5. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%
#1 Na de ha számodra a biztonság a fontos, illetve magad is beismered, hogy a jég, hó, stb jelenleg egyáltalán nem fenyeget, akkor pont hogy a nyári gumit kellene preferálnod, mivel a jelenlegi időjárásban, ami a következő minimum 2-3 hétben egészen biztosan nem fog változni, az az ideálisabb, biztonságosabb választás.
nov. 5. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

#1

Mikor időpontot kértem gumizásra, még nem sejtettem, hogy jobb idő lesz októberben, mint májusban volt. Legalábbis a gázfogyasztásom alapján ez áll fenn. Feleslegesnek érzem vissza gumiztatni a nyárira, úgy, hogy itt a környéken átlag 2 hetet kell várni időpontra.

Egy szubjektív véleményem pedig , hogy azt sem tudják megjósolni biztosra, hogy jövőhét pénteken esni fog-e vagy nem, tehát a 30 napos előre jelzésnek nem igen hiszek. Mert, ha ebben tévednék akkor a random kerti sütögetéseink felét nem mosta volna el az eső a nyáron...

Előfordulhat, hogy igazuk lesz, de még is csak november van.

Meg mostanában téma a biztosítás és téli gumi. Én beixeltem az évszaknak megfelelő gumi használatát. Okt 15-től fűtési szezon van gondolom kb ekkor kéne gumizni a biztosító/casco szerint.

nov. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
58%
Nem, majd akkor rakom fel, ha az időjárás indokolja
nov. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem, és ahogy nézem az előrejelzést kb. hónap vége felé dobom fel őket....
nov. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
29%

Én már 2 hete felraktam mert akkor volt erre időm és azért ilyenkor már jobb ha az van. Oké nincs hideg, de azért eléggé csapadékos idő van, hullanak a falevelek és mivel én gyakran autózok hajnalban meg éjszaka olyankor egyes helyeken eléggé hűvös van és a vizes falevelek az utakon azon is megtud ám csúszni az autó, meg azért egy esős időbe jobb a téligumi, főleg ilyenkor ősszel már.


Meg ezen ne múljon semmi, felrakni sem tart semmiből, meg én mindig szeptember környékén átviszem gumishoz centiroztatni meg nézze át hogy van-e vele valami probléma, akár javítani való. Olyankor még kényelmesen megtudják csinálni, nem kell sorba állni, nem kell 1 hónappal előtte időpontért könyörögni, aztán kalap. Amikor eljön az idő akkor fogom az emelőt, kerékkulcsomat és lecserélgetem kényelmes tempóba nekem 1 órás művelet, max másfél ha minden kerék csere után csinálok valami mást.

nov. 5. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
59%

#7 Vízben a nyári gumi jobb, ezt is leírtuk már milliószor, a falevéllel szemben meg tök mindegy.


Ne érts félre, te dolgod. Csak nem szeretem a hamis állításokat/érveket. Ha azt mondod, hogy felraktad, mert akkor értél rá, azzal semmi bajom, de olyat ne mondj, hogy már ilyenkor is jobb a téli, mert esőben jobb a téli. Nem jobb.

nov. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
59%
Emiatt járok jó ideje 4 évszakossal, egyik legjobb döntésem volt. Kiszámíthatatlan az idöjárás, októberben egyik reggel elkaptam -2 fok párás időt, másnap délután 28 fokban mentem. Na erre csak a 4 évszakos a tuti.
nov. 5. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
79%
Még nem. Akkor ha az időjárás ezt indokolja. 17 fokban, esőben legjobb a nyári.
nov. 6. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!