Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Kinek mennyire emelkedett a...

Kinek mennyire emelkedett a kötelezője 2024-ben?

Figyelt kérdés

Akik már megkapták az értesítést: mennyiről mennyire emelkedett az éves kötelezőtök? Nekem közel 37 ezer Ft lett a 28-ról, 30,5%-os emelés. Ekkora volt az infláció? Nem most ment 10% alá?

(Bonus 10-es fokozatban vagyok...)



nov. 14. 07:20
1 2
 1/11 Koplárovics Béci ***** válasza:
62%

"Ekkora volt az infláció? Nem most ment 10% alá?"


Ha csendben maradtál volna, akkor bölcs maradhattál volna... Az infláció egyáltalán nem azt jelenti, hogy minden ugyanannyival emelkedik.

Az évfordulóm nem mostanában van, majd nyáron. Idén kb 5%-kal emelkedet (22-ről 23 ezerre), miközben az infláció akkor éppen 20% körüli volt. Akkor most erre mit mondasz?

Azt is biztosan tudod, hogy a díj nem csak az éves alapdíj változása miatt változhat. Átsorolják a településedet egy jobb/rosszabb kategóriába, az autód elér egy bizonyos kort, amikor már emelkedik a díja, te elérsz egy olyan kort, amikor már nagyobb kockázatot jelentesz a biztosítóknak, az autód típusa is átkerülhet más szorzóba, megszűnhet kedvezményed (pl a gyerek elmúlik 18 éves), stb. De ezeknek biztosan utánajártál, mielőtt kérdeztél.

nov. 14. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem csökkent 90ezerről 78-ra.

Miért nem kalkuláltál ujat Netrisken? Biztos hogy lett volna kedvezőbb ajánlat.

nov. 14. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én már nyáron megkaptam. Kb. 5ezerrel lett több, olcsóbbat nem találtam, így most maradt ez.
nov. 14. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
55%
En váltottam biztosítót így 73 ezer lett a vége. Az előző évi az 67 volt
nov. 14. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
53%

A díjértesítés, amit kaptál, nem a kötelező gépjármű-felelősségbiztosítás következő biztosítási évre vonatkozó díját tartalmazza, hanem a tizenhárom ezzel foglakozó biztosítóból annak az egynek az ajánlatát, amellyel erre a biztosítási évre szerződve vagy.

Indokoltan ez csak akkor sokallható, ha nincs számodra kedvezőbb díjat ajánló biztosító.

nov. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Természetesen néztem, hogy melyik biztosítónál mennyi lenne. Egyedül a Genertelnél lenne olcsóbb közel 7500-zal, de róluk jót még nem olvastam, úgyhogy nem feltétlenül szeretnék váltani. Sokáig voltam az Allianz-nál, aztán az Unionnál és a Groupamánál is, most éppen a Signal Idunánál vagyok.

1-es: tudom, hogy sok dologtól függ a végösszeg. Akkor is sokallom az emelést. Pont 30 éve van jogsim, a kocsim ugyan nem fiatal (2002-es, 2004 óta van meg), de ősztől tavaszig alig használom, fél évig nem is tankolok bele, kb. 126 000 km van benne. 103 lóerős, 1.6-os. Vidéki megyeszékhelyen élek.

2-es, milyen kocsi az, amire ennyivel csökkent a díj? (Mondjuk, még így is elég magas...)


Köszönöm az eddigi válaszokat, jöhetnek még!

nov. 14. 19:45
 7/11 anonim ***** válasza:
51%

A Genertellel alig emelkedne a díjad.

A Genertel addig jelentett különbséget, míg a többi biztosítónak fiókhálózata volt, személyes ügyintézési lehetőséggel. Évek óta elektronikus kapcsolattartásra törekszik minden biztosító.

Ötödik éve a Groupamánál vagyok, itthonról online kötöttem a biztosítást, éves díjfizetési gyakorisággal, évente egyszer csoportos beszedéssel elviszik a díjat, elektronikusan évente egyszer kapok díjértesítőt, díjfizetés igazolást. Ennyi a kapcsolatunk.

Ennyit bizonyára a Genertel is tud. Az meg nem a te gondod, ha akadozna a kártérítés; ha így is lenne, neked csak akkor adódna gondod, ha olyan okozna neked kárt, akinek a Genertelnél van biztosítása, arra meg nincs hatásod, nem a te döntésed, hogy ő melyik biztosítóval szerződik.

nov. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Kösz, 7-es, megfontolom. Éves díjfizetést szoktam választani én is, csak csekkest.
nov. 14. 20:33
 9/11 anonim ***** válasza:
43%
120 ezerről 230ezerre emelkedett A00-ról B1-re balesetet nem okoztam😡
nov. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

9-es, neked kamionod van? Vagy miért ilyen drága?


Egyébként tegnap újra megcsináltam a kalkulációt, és felhozott olyan biztosítókat is, amiket korábban nem (Alfa, Uniqua). Az Uniqua ajánlata 26 ezer Ft-nál alig volt több, úgyhogy egyértelmű, hogy váltottam. A Genertel egy ezressel lett volna olcsóbb. Szóval összességében még csökken is az éves díjam közel 2000 Ft-tal.

nov. 21. 07:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!