Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ilyen koccanásos eset után...

Ilyen koccanásos eset után mennyi időm van rendezni a kárt?

Figyelt kérdés

Tegnap volt egy koccanásos "balesetem"

Személyi sérülés nem történt, helyben elismerte a vétkes sofőr, ezt a baleseti bejelentőre is ráírtuk alá is írta.

Mindketten ugyan annál a biztosítónál vagyunk, én ott akkor felhívtam a biztosítót a lap kitöltésével kapcsolatban, és akkor meg is történt a bejelentés. kérdeztem hogy a lapra a biztosító kötvényszámát nem írtuk még be, de mondta a hölgy hogy nem szükséges, mivel ott a telefonban elmondtam az úr rendszámát adatait az alapján beazaonosították.

Kaptam egy linket ahova a képeket fel kellett tölteni és egyéb dokukat. Kaptam egy előzetes ajánlatot a gyorsított eljáráshoz, amit nem fogadtam el. Azt mondták keresni kell egy szervizt, aki intézi majd. A kérdésem, mennyi idő áll rendelkezésemre hogy a kárt javítassam? Mire kell még figyelni, bármi amit kihagytam az eddigi eljárásból?

Előre is köszönöm.

Nem volt még ilyen közúti "balesetem".

Azt szeretném kérdezni ami nem tiszta elöttem, mind ketten ugyan annál a biztosítónál vagyunk, én az ügyfélszolgálatot felhívtam a helyszínen(a baleseti bejelentő kitöltésével kapcsolatban) (mivel elismerte teljes mértékben rendört nem hívtunk) jeleztem nekik az esetet. (Bejelentön a másik fél elismerte a károkozást és h a felelöséget vállaja). A fö példánnyal bementem a biztosítóhoz, ahol annyit mondtak majd a beküldött fotók alapján küldenek egy összeget amit elfogadhatok. Ha nem akkor a szerviz. Nem fogadtam el. Na innetöl nézve, mennyi idő áll rendelkezésre hogy én a szervizbe vigyem az autót? Gondolok itt 2 3 héttel később is ráér? (Okkal kerdem).


dec. 6. 14:35
 1/4 A kérdező kommentje:
mivel megegyeztünk rendőrt nem hívtunk.
dec. 6. 14:36
 2/4 nemaRendőrség ***** válasza:
39%

Volt egy balesetem okt elején.

Egy hónap után kértem időpontot a szervizbe, mert addigra küldték ki az ajánlatot a biztosítósok a kárszemle után.


A szervizbe 2 hétre kaptam időpontot.

A szerviz lefotózta a károkat, illetve aláiratott velem egy meghatalmazást.

Ez volt november közepe.

Azt mondták kb 2 hét szokott lenni míg lemeccselik a biztosítóval.

Azóta nem hívtak :/

dec. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Miert nem fogadtad el a gyorskart?


Szamlasan akarsz javittatni?

A maceraval nem biztos, hogy jobban jarsz.

Konnyen belefuthatsz onreszes javitasba, az avulas miatt.

dec. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
1 éves autó 5000 km el.
dec. 14. 09:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!