Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » A kiállított jogosítvány...

A kiállított jogosítvány orvosi alkalmassági meddig érvényes?

Figyelt kérdés
Párom három hete volt bent a háziorvosnál 102-es jogsi alkalmassági miatt, de mivel furgonozik, azóta se jutott el a kormányirodába. Van ennek lejárati ideje? a 7.200 Ft már rég be van fizetve. Lejár ez valamikor, vagy amikor van ideje, akkor beslattyog, leadja az alkalmassági papírt, és kész? Köszi a választ!
dec. 11. 21:10
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Alap esetben 5 év szokott lenni.
dec. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem jár le. Én egyszer fél évvel később mentem jogsit csináltatni a kormányablakba, mint ahogy az orvos kiállította a papírt. Annyi volt csak a hátrány, hogy az orvosi papír kiállításától számított az 5 év érvényesség, nem az új jogsi kiállításától.

De mostmár talán ez sem számít, mert a lejárat a születésnapra esik.

dec. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Mindkettőtöknek nagyon szépen köszönöm a választ, megnyugodtam, :)
dec. 11. 21:39
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha a doki feltöltötte a rendszerbe, akkor vinni sem kell, sőt ha 3 éven belül csináltattatok valamilyen fényképes igazolványt, akkor ügyfélkapun keresztül is meglehet igényelni az újat és így még ingyenes is.
dec. 11. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, linket tudnál, mellékelni, hol lehet igényelni? Sehol nem találtam, pedig személyi és sima úrvezetői jogsi is nemrég lett csináltatva neki... Szóval kérlek, szánj meg egy linkkel, köszönöm!
dec. 12. 00:11
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Természetesen csak ügyfélkapus regisztrációval működik. Majusban én is így igenyeltem új jogsit, és úgy 1 hét múlva mehettem is érte.

dec. 12. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

2/ válaszból (2023. dec. 11. 21:25): „De mostmár talán ez sem számít, mert a lejárat a születésnapra esik”

A kérdező párjánál a lejáratot nem igazították a születésnaphoz; 2-es alkalmassági csoportban van (vezetői engedélyen 102-es kóddal jelölik, ezt megadta a kérdező). 2-es alkalmassági csoportnál nincs születésnaphoz igazítva a lejárat.

┌─ „3. § (7) Az egészségi alkalmassági vizsgálat határidejét 𝗮𝘇 𝟭. 𝗮𝗹𝗸𝗮𝗹𝗺𝗮𝘀𝘀á𝗴𝗶 𝗰𝘀𝗼𝗽𝗼𝗿𝘁 𝗲𝘀𝗲𝘁é𝗯𝗲𝗻 úgy kell megállapítani, hogy annak hónapja és napja megegyezzen a vizsgált személy születésének hónapjával és napjával. E szabály alkalmazása esetén az (1) bekezdésben előírt határidő a vizsgált személy határidőt követő első születésnapjáig túlléphető. Ha a vizsgált személy február 29-én született, és az alkalmasság határideje lejártának évében ez a nap hiányzik, akkor az alkalmasság határideje február 28-án jár le.”

13/1992. (VI. 26.) NM rendelet a közúti járművezetők egészségi alkalmasságának megállapításáról hatályos szövege. ─┘


A jogszabály hatályos teljes szövege elolvasható

itt: [link] (Net Jogtár), vagy

itt: [link] (Nemzeti Jogszabálytár).

dec. 12. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

"A kérdező párjánál a lejáratot nem igazították a születésnaphoz; 2-es alkalmassági csoportban van (vezetői engedélyen 102-es kóddal jelölik, ezt megadta a kérdező). 2-es alkalmassági csoportnál nincs születésnaphoz igazítva a lejárat."


Szerintem ezt rosszul tudod, hiába másolgatsz be mindenféle jogszabályt állandóan. Nekem is hivatásos van, amit 2021 január 6.-án hoszabítottam, és már akkor a születésnapomhoz igazították, így az érvényessége 2025 augusztus.

dec. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

↑ 8/ (2023. dec. 12.)

Bármennyire is bosszant, a hatályos jogszabály alapján volt úgy a te esetedben, és a módosult, most hatályos jogszabály alapján van másképp.

2017. január 1-től mindenkinek a születésnapjához igazították a vezetői engedély egészségügyi lejártának határidejét.

2021. július 1-től csak az 1. alkalmassági csoportúaknál igazítják a születésnaphoz a lejáratot; azóta van változatlanul így.

Tehát neked 2012. január 6-án, az akkor hatályos jogszabály alapján a születésnapodhoz igazították a lejáratot. Kb. fél évvel utána változott, úgyhogy közel két és fél éve másképp van. A kérdező párja három hete csináltatta a vizsgálatot.

dec. 12. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
#9 Igen, de mivel mi csak 5 évre kapjuk, így a kérdező párjának jelenleg a születésnapja a lejárat. Meg akinek ez idő alatt járt le, azoknak is mindenkinek áttették.
dec. 12. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!