Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Brókercégénél szabad kötelezőt...

Brókercégénél szabad kötelezőt / cascot kötni autora?

Figyelt kérdés

Vagy ha baj van akkor eltűnnek ?


Most vasaroltam egy új autot, arra keresek biztosítást . A régi autóm az Allianz al van, most beszeltem az ottani ügyintézővel, és mondta ha bróker cégen keresztül kötöm akkor minden gondom bajommal őt kell majd keresnem. Mivel ők nem egy rendszerben vannak, hiába választanám a brókernál az Allianz -t. Mellesleg azt mondta hogy a brókercégeknek nincs kirendelt iroda így minden neten megy keresztül, hónapokat elhúzódik egy egy apro dolog is.


dec. 12. 11:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
ha az Allianz küldi a kötvenyt, meg a díjbekérőt, akkor vekük vagy szerződésben, nem az alkusszal.
dec. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 hypno ***** válasza:
100%

Sokkal egyszerűbb egy alkusz oldalán összehasonlítani az ajánlatokat.


Én már évtizedek óta a Netrisk oldalát használom.

dec. 12. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
100%
Hasznos dolog az alkusz, én az ovb-re szoktam bízni, jó. Szerződésben a biztosítóval leszel, de én hívhatom az ovb képviselőmet is, hogy intézkedést kezdjen a biztosítóval.
dec. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Kérdés hogy mennyire segitokeszek ha baj van, és mennyire nyeli el az alkuszt a fold. Mi van akkor ha éppen felmond, stb
dec. 12. 16:03
 5/11 hypno ***** válasza:
82%

#4


Ha valami biztosítási esemény történik, eleve nem az alkuszhoz mész, hanem a biztosítóhoz.

Az alkusz szerepe megszűnik azzal, hogy kiajánlja neked az adott biztosítást és ha te elfogadod, ezt továbbítja a biztosítónak. (meg nyilván felveszi a jutalékot a közvetítésért)

dec. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
4. Nem! A biztosito (4 különböző ) is azt mondta ha alkusznál kötők akkor nálla kell a kar eseményt is benyújtani intezni stb ők nem tudnak benne akkor segíteni .
dec. 12. 16:58
 7/11 hypno ***** válasza:

#6


[link]

dec. 12. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
63%
#6: Nyilván hazudnak, próbálnak rábeszélni, hogy köss náluk drágábban. Ott nem tudod összehasonlitani más biztosítók ajánlataival, nem tudod elolvasni a feltételeket, csak eléd dugnak egy papírt, hogy csak most csak neked, ha most aláírod.
dec. 12. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
#3 folytatás: több ajánlatot kapsz, amiket otthon átolvasol, aztán, ha választottál, elmégy megkötni. Ha felmond az alkuszod, a helyét más veszi át annak teljes ügyfélkörével együtt, és erről értesít is az utód, tehát folyamatosan van embered. Tudom, mert 8 éve ők intézik a dolgaimat.
dec. 13. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Teljessen Ugyanaz az ajánlat, Allianzhoz.


Alkusz 250k/ év

Allianz direktbe 200k/ év


Casco + kötelező

dec. 13. 15:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!