Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Jogosítvány megszerzéséhez...

Jogosítvány megszerzéséhez milyen gyorsan szoktak meglenni az egészségügyi papírok?

Figyelt kérdés
Most kértem időpontot, háziorvoshoz, nagyjából mennyi idő lesz mire minden vizsgálat meglesz?

jan. 15. 15:46
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Kb 15 perc, a pecsétes papírt ott helyben ki is állítja a doki, illetve az asszisztense.

Vérnyomásmérés, tüdő, szív hangvizsgálata sztetoszkóppal, látásvizsgálat, esetleg színtévesztés vizsgálat. Néhol hallásvizsgálatot is csinálnak, de az lehet, hogy csak a munkaalkalmasságin van.

jan. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha minden vizsgálat megvan, akkor a végén odaadják a papír, amivel mehetsz az autósiskolába. Inkább a sorra kerülés az idő, amíg időpontot kapsz mindenhová.


Az 1-est még azzal kiegészítem, hogy engem a fentiek előtt elküldtek laborba is, vérvételre. Valamint a többi vizsgálatot megelőzően kitöltöttek egy full idióta kérdésekből álló elalvásos kérdőívet - ez 2 éve volt, nem sokkal előtte szigorítottak, miután ugye bebizonyosodott, hogy a veronai balesetet közvetlen okként az alvásbeteg sofőr elalvása okozta. (Mondjuk nekem a háziorvosom is eléggé buzgó fajta...)

jan. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mivel kezelt betegeknél a háziorvos tisztában van az egészségi állapotukkal, nem szokták szakorvoshoz küldeni az alkalmassági vizsgálatra jelentkezőt.

Ha olyan a kezelt betegség, hogy a háziorvos nem tudja biztosan megítélni a pillanatnyi alkalmasságot, akkor küldi szakorvoshoz.

Ha a vizsgálat során olyat fedez fel, amiben szakorvos döntésére van szükség, akkor is szakorvoshoz küld.

Vagy, ha mint én, csak a vezetői engedély miatt megyek orvoshoz, nem tudhatja, hogy nincs-e valamilyen lappangó betegségem; súlyos betegség is lehet jó ideig tünetmentes. Ezért mindig elküld laborra és EKG-ra.

Ha csak biztos, ami biztos alapon küld valakit szakorvosi vizsgálatra, meg szokta „hitelezni” az alkalmasságot, ne kelljen esetleg hónapokig várni szakorvosi időpontra. Ha valami olyan gondot derít ki a szakorvosi vizsgálat, akkor módja van az EESZT-ben felfüggesztetni az alkalmasságot, így a vezetői engedély érvényességét; a kormányablak bevonja a vezetői engedélyt. Tanfolyami vizsgára bocsátásnál ez nem okoz fennakadást, ott a leadott papír, nem nézegetik az EESZT-t, nem tudom, hogy a Közlekedési Alkalmassági és Vizsgaközpont Nonprofit Kft.-nek egyáltalán van-e hozzáférése.


A kapott kérdőíven, ne jelölgesd be, hogy rendszeresen elalszol a TV előtt, az utcán menet közben stb.

Lásd az olvasótábla legalább felső felét, két szemmel, akár szemüveggel. A szíved ne váltakozó, Morse-jel ütemben verjen. Ne legyen durván magas vagy alacsony a vérnyomásod (bizonyos mértékig elfogadják az eltérést, betudva annak, hogy izgulhatsz). Teljesen színvak, bármilyen színt bármivel tévesztő is lehetsz, 1-es alkalmassági csoportú vizsgálatnál nincs a színlátásra vonatkozó elvárás. (Ha most lesz első vezetői tanfolyamod, akkor biztosan nem „C”, vagy magasabb kategóriáról van szó; és gondolom, nem megkülönböztető jelzést használó járművet akarsz vezetni, és nem akarod a vezetői engedélyt közúti árufuvarozáshoz használni; így elegendő az 1-es alkalmassági csoportú vizsgálat és megfelelés, nem szükséges a 2-es csoportú.)

jan. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Alex Fly ***** válasza:
Nekem pénteken mindennel együtt kb. 20 perc volt: kérdőívek, látás, vérnyomás, EKG, vércukorszint, stb...
febr. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!