Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Papír/rendszám nélküli autóval...

Papír/rendszám nélküli autóval közlekedésért mekkora bírság járhat?

Figyelt kérdés

Pontok járnak érte?

Ha pl veszek egy autót játszósnak, és mondjuk van rajta rendszám de ki van vonva, nincs rajta biztosítás/müszaki és nincs átírva mekkora bírság járhat érte? És ha rendszám sincs rajta egyáltalán, meg semmi papírja nincs úgy mennyi? Vagy pl külföldi rendszám van rajta de nincs semmi papírja és azt mondom, hogy otthon hagytam akkor mi van?



jan. 21. 01:14
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
70%

Ha a játszós autóddal belekoccolsz egy buszba, lesz pénzed kifizetni azt a pár milliós javítási költséget? Lesz pénzed a sérült sofőr, utasok kezelését kifizetni hosszabb távon? Manapság egy nagy laborvizsgálat félmilliós tétel, egy törés ellátása röntgenekkel több százezres kezelés, nem beszélve a sérültek kieső bevételeiről. Inged-gatyád leperlik rólad egy illegálisan használt autó miatt.

Tudjuk, veled ilyen nem történhet, de láttam már ilyet, utólag már kár bánni.

jan. 21. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Hihetetlen, hogy egy egyszerű kérdésre jelentéktelen mi lesz,ha jellegű választ kapok normális válasz helyett. Nem közúton szeretném használni legfeljebb addig amég kiérek a város széléről, ahol nem jár busz balesetet pedig nem fogok okozni. Nem érdekel a mi lesz-ha. Egyedül a bűntetési tétel érdekel semmi más.
jan. 21. 03:24
 3/19 anonim ***** válasza:
70%
Az a büntetés érdekel, amit akkor kapsz, HA elkap a rendőr? Dehát az imént írtad, hogy nem érdekel. Döntsd már el, hogy téged nem érdekelnek a következmények, vagy minden következmény érdekel.
jan. 21. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Nyilvánvalóan az érdekel, hogy ha igazoltatnak mekkora bírságot és hány pontot, egyebet kaphatok. A teóriák miszerint buszon ülőket fogok kiirtani, és tömegbalesetet fogok okozni meg hasonlók egyáltalán nem. Az imént írtam, hogy a találgatások nem érdekelnek, miszerint buszba fogok hajtani és a gatyámat ráfizetem blablabla. A kérdésben nem szerepel az, hogy balesetet szeretnék okozni, csak az hogy papír/rendszám/minden okmány nélküli autóval mekkora bírságot kaphatok ha igazoltatnak.
jan. 21. 04:59
 5/19 anonim ***** válasza:
86%
Bűncselekménynek számít, egyedi azonosító jellel visszaélés, 3 évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.
jan. 21. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha van rajta rendszám, műszaki hiánya 5-50 ezer ft, biztosítás hiánya 50 ezerig, ha feljelentenek, akkor 300 ezer ft is lehet a bünti, nincs átírva 10-30 ezer ft. Nem tudod igazolni, hogy a tied a kocsi, az eléggé gyanús lesz, akár be is vihetnek a rendőrségre kihallgatni, ha nincs valami frappáns dumád. Szóval legrosszabb esetben ha rajta van a rendszám megúszható a dolog 430 ezerből. Sok sikert ;)
jan. 21. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
50%
Na meg persze, ha így balesetet okozol és megtalálnak, évekre börtönbe kerülsz és zsebből fizetsz minden kárt, büntetést stb. Ha ez neked megéri pár perc hülyéskedésért, akkor még nem nőtt be a fejed lágya.
jan. 21. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Az elején leszögeztem, hogy ez a balesetet okozol duma nem kell mert nem releváns.

Amúgy lehet inkább papíros autót kéne vegyek tényleg.

Veszek valami lerugott nagymotoros bmw-t átlököm feketén vizsgán és meg van oldva.

jan. 21. 06:17
 9/19 anonim ***** válasza:
76%

"Az elején leszögeztem, hogy ez a balesetet okozol duma nem kell mert nem releváns."

Igen, a többi műmájer hülyegyerek is ezt képzelte, mielőtt nagyon is releváns lett számukra a dolog...

jan. 21. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Pont a napokban láttam menni nálunk egy VW Polot, se elöl, se hátul nem volt rendszáma. És úgy közlekedett a városban. Eléggé megdöbbentő és furcsa látvány volt. :D
jan. 21. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!