Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ilyen esetben tehet ellenem...

Ilyen esetben tehet ellenem valamit a károsult?

Figyelt kérdés

Egyik este vezetes kozben a kutyam kiszabadult hatulrol ahova be volt kotve es a nyakamba maszott, ennek hatasara elvesztettem az uralmam a kocsi felett es jobbra letertem az utrol. Belementem egy parkolo autoba es nekitoltam egy fanak, ott alltunk meg. A masik autoban senki nem ult, egy lakoovezetben tortent, nekem se lett semmi bajom. Lett hivva rendor, azok fujattak szondat, ami negativ volt, kerdeztek, nincs-e baja senkinek, hogy tortent az egesz, elmondtam nekik, hogy a kutya a nyakamba ugrott, ezert csusztam meg a kocsival. Sokkos allapotban voltam de ahogy emlekszem, semmit nem irtak le, nem volt naluk papir sem, kb csak megfujattak a szondat es mar mentek is, meg mondtak hogy mindjart jon a helyszinelo. Megjott a helyszinelo, elismertem a felelossegem, helyszini birsagot kaptam es a papirra az van irva elkovetett cselekmenynek, hogy nem az ut vonalvezetesenek megfeleloen kozlekedtem. (Utananeztunk, elvileg 2 pontot kapok)

A biztositonak bejelenttettuk a kart, mar megvolt a karfelmeres is, a kocsijukat sajnos totalkarosra vettek, es 360 ezret fizetnek nekik(egy 20 eves autorol van szo). Na most az a baj, hogy a nő penzt kovetel tolem, hogy potoljam ki nekik a 360 ezret hogy tudjanak venni egy masik autot.

Mert arra hivatkozik, hogy ő elotte koltott ra 800 ezret, minden uj volt rajta, ő ezzel keresi a kenyeret, ezzel jar munkaba, jött azzal, hogy anyja öreg es beteg, tonkretettem az eletet stb. Es vegul is a vegen kozolte, hogy ügyvedhez fog menni.

Szerintetek elerhet valamit?



jan. 27. 17:37
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Ja meg azzal jött hogy az ügyvednek el fogja mondani, hogy az a kutya nem volt szabalyosan szallitva es hogy ő szabalyosan parkolt, ő nem tett semmit
jan. 27. 17:40
 2/16 A kérdező kommentje:

De ha a kutyaval foglalkoztak volna, akkor a helyszini birsagos papiron rajta kene lennie, hogy a kutyat nem jol szallitottam, nem? Meg kulonben is, akkor azért is kaptam volna buntetest.

A rendorok reszerol mire szamithatok? Nem mondtak semmit. Arra gondolok, hogy akkor most eljaras van ellenem? Vagy csak a helyszini birsagot kaptam es a rendori resze igy le van zarva?

jan. 27. 17:42
 3/16 anonim ***** válasza:
59%
Nem a te ügyed, a biztosítónak kell minden felmerülő kárt megtéríteni. Ha tényleg beszélt ügyvéddel, akkor nyílván az is elmondta, hogy ezt a biztosítóval kell rendezni. Szóval te is mondhatod neki, hogy a továbbiakban a biztosítót keresse.
jan. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
64%

Volt helyszínelés és megegyeztetek hogy biztosítón keresztül intézitek. Innentől kezdve semmit sem követelhet rajtad, forduljon a biztosítójához. Ha kaptál helyszíni bírságot akkor valószínű ennyi volt a rendőrség részéről. Ő meg hiába mond akármit utólag a bíróságon az lesz a döntő erejű hogy a helyszínelő mit vett fel jegyzőkönyvbe. Ha valamit észre vesz ott helyben kell közölnie a helyszínelőnek hogy legyen szíves jegyzőkönyvbe venni valamit, ha ezt elmulasztja akkor utólag semmit nem ér a szava. Az ügyvédje is le fogja róla beszélni mert az is tudni fogja hogy amit akar nonszensz.

Szerintem pont egy gátlástalan károsultat fogtál ki aki most ki akarná használni a helyzetet hogy a kotláját lecserélje valami autónak hívható eszközkre, talán titkon pont egy ilyen esetet remélt. Vagy vesz egy ugyanolyan roncsot pár százezerért a maradékot meg elissza.

jan. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
64%
Amúgy meg az lényegtelen a kárrendezés szempontjából hogy mi miatt következett be a baleset. Akkor sem fog többet fizetni neki a biztosító ha a rendőr jegyzőkönyvbe vette volna hogy a kutya miatt történt. Ha nem voltál bódult állapotban akkor lényegében tök mindegy az ügy szempontjából hogy mi miatt történt.
jan. 27. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
64%
Tömören: nem a te hibád hogy ennyit ért a sz@rja, pont. Meg azt sem te akartad hogy költsön rá ennyit. Meg amúgy is a biztosító rendezi rajtad nem követelhet semmit.
jan. 27. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

"potoljam ki nekik a 360 ezret hogy tudjanak venni egy masik autot"

360ezerből bőven talál ugyanolyan romhalmazt mint amilyen volt neki.

jan. 27. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
jan. 27. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem. A kárját a biztosító téríti. Pont.
jan. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
75%
Ha ez így működne mindenki csak autókat törne és kialkudna egy új Lambirghinit a vétkestől.
jan. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!