Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha megcsináltatok egy sérülést...

Ha megcsináltatok egy sérülést az autómon, utána nem kaphatok kártérítést?

Figyelt kérdés

Röviden a sztori: megkarcolták az autómat egy parkolóban (becsült kár 80-100E Ft), én pedig fel is kerestem a rendőrséget ez ügyben és annyit jeleztek vissza hogy fénykép alapján bizonyított hogy autó okozta a sérülést és értesítemek ha jutottak valamire. Az ügyintéző azt is megjegyezte hogy akár fél évbe is telhet mire megtalálják az elkövetőt, én viszokt nem biztos hogy addig itt szeretnék hagyni az autómon egy orbitálisan nagy karcolást, mivel eleve arra is kicsi az esély hogy bármiféle kártérítést kapjak a végén. Egy szerelő ismerősöm meg tudná nekem javítani a 80-100E Ft-os ár nagyjából feléért, viszont az a kérdés hogy ha ezáltal eltűnik a sérülés és később előkerül az elkövető, úgy is megkapom a kártérítést hogy már nem látható a karcolás az autón?

(Mivel személyesen mondta nekem a rendőr hogy javasolja hogy e-mailben intézzem az ügyet, eleve nem nézte meg senki a sérülést csak fényképek alapján).


febr. 28. 09:57
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha van bizonyíték és jegyzőkönyv róla, nehezen lehetne ráfogni hogy az egy kitalált sérülés. Még számlával is igazolhatod a javítást.

Nincs bekamerázva a parkoló vagy valami a közelben ami rálát?

febr. 28. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Több helyen álltam aznap ahol feltételezhetően meghúzták, ezeket időpontokkal együtt leírtam a rendőrségnek (viszont ugye törvény szerint 72 óra a felvételek megőrzési ideje ami már jó ideje letelt). A számlával az a problémám hogy én ismerőssel csináltatnám meg a műhelyében ami nem lenne számlaképes, mert olcsóbban kijönnék mint egy céggel. :/
febr. 28. 10:20
 3/8 A kérdező kommentje:
*** bocsánat nem rendes műhelyről van szó hanem annak berendezett kerti garázs
febr. 28. 10:21
 4/8 anonim ***** válasza:

GDPR óta nincs ilyen 72 órás szabály.

"Rendőrségről szóló törvény 42. § (2) A rendőrség közterületen, ahol az közbiztonsági, bűnmegelőzési, illetve bűnüldözési célból igazolhatóan szükséges, bárki számára nyilvánvalóan észlelhető módon képfelvevőt helyezhet el és felvételt készíthet.

(7) b) a (2) bekezdés alapján rögzített felvételt a rögzítést követő 30 nap elteltével törölni kell."

A nem rendőr adatkezelőkre sem vonatkozik a 72 óra, ott indokolt és technikailag megvalósítható ideig jogszerű, ez általában 30 nap.

febr. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg, a rendőrségnek nincs kapacitása érdemi nyomozást folytatni az ügyben. Soha nem lesz meg a tettes, kivéve ha önként jelentkezik a hatóságnál. Nekem 3 éve annyit sem küldött a rendőrség, hogy lezárták volna az ügyet, a tettes ismeretlen. Ilyesmi meghúzásokért a környékbeliek be sem mennek a rendőrségre. Max helyi Facebook csoportokban keresik a vétkest.
febr. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
#5: ha ott a helyszínen nem jelentkezett, aligha fog magától majd a neten. Mindig előjönnek ezekkel a "24 órád van, különben megyek a rendőrségre" üres fenyegetésekkel, és úgysem lesz belőle semmi. Ez már egy burkolt beismerés, hogy nincs bizonyíték. Ha lenne, nem szemtanúkra vadászna a neten szerencsétlen károsult.
febr. 28. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Vagyis 40-50ezer forinton kínlódsz?

Úgy, hogy senki nem tudja - még te sem - hogy hol és mikor sérült meg a kocsi?

Csoda hogy a rendőrség annyit is foglalkozott veled amennyit.

Felejtsd el, csináltasd meg és lépj tovább. Ennyi kockázat van az autózásban.

Legközelebb hívj a helyszínre rendőrt!

Ja és kamerázd be a kocsit elöl, hátul.

febr. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Egyetemista vagyok szóval ez fél havi fizum a mekiből :"D

Csak gondoltam hátha előkerül az elkövető, de azóta már én is azon vagyok hogy inkább megcsináltatom aztán sz@rok az egészbe

febr. 28. 22:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!