Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » A kötelező gépjármű felelősség...

A kötelező gépjármű felelősségbiztosításról kell nálam lennie valami papírnak ha megállít a rendőr, vagy elég ha online meg tudom mutatni az érvényes biztosítást?

Figyelt kérdés

ápr. 6. 10:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
49%
Már semmit sem kell magadnál tartanod, még a jogsit és forgalmi engedélyt sem, a biztosításról meg főleg nem kell semmi. Nem érdekli már őket a papír, mert úgyis a központi rendszerből kérdeznek le mindent és az a mérvadó, nem a papír, szóval a papír feleslegessé vált.
ápr. 6. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
61%
#1 Hogy semmit azért túlzás, mert legalább egy fényképes igazolványnak kell lenni nálad, különben bárkinek mondhatod magad, akinek van jogsija.
ápr. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

#2 Nem rémlik, hogy írtam volna olyat, hogy nem kell fényképes igazolvány. Azt írtam, hogy sem jogsi, sem forgalmi, sem KGFB igazolás nem kell.


Mellesleg pár hónapja megállítottak, nem kértek semmilyen fényképes igazolást, csak lakcímkártyát. Én sem értettem, mert az nem személyazonosító, illetve csak azzal együtt érvényes, de akkor sem kértek fényképes igazolványt.

ápr. 6. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

"nem kértek semmilyen fényképes igazolást"


Mármint igazolványt.

ápr. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
#3 Pedig az az egyetlen, amit van értelme kérni. Mert ugye a másik oldala a hatósági igazolvány.
ápr. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

#3 Ezt írtad!

"Már semmit sem kell magadnál tartanod,még a jogsit és forgalmi engedélyt sem"

Vagyis a válaszod alapján úgy ertelmezhető,hogy semmilyen iratot ne vigyen magával a kérdező! 🙂

ápr. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
#6 Nyilvánvalóan az autózáshoz tartozó iratokról van szó, mivel közlekedés kategóriában vagyunk és közúti igazoltatásról van szó... Szerintem ez elég logikus.
ápr. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%

#6 Amúgy hülyeséget írt az illető. Oké, apám sem hord semmit magánál, mert kisvárosban él és minden rendőrrel jó barátságban van. De álljunk már meg, ha nincs nálad jogsi, személyi akkor is kell. Valami fényképes tuti kell. Személyi, jogsi, forgalmi egyike. Még a modern diákigazolvány sem jó, ha autóban ülsz, belföldön sem. Az más kérdés, hogy ha a rendőr haver, akkor legyint, de valami kell, hogy legyen. Sőt, autót sem kell vezetni ahhoz, hogy amúgy az utcán bármikor igazoltasson egy rendőr. Velünk annó nyaralásokkor, egyetemi táborokban rendszeresen megtörtént, hogy "fiatalok, füveztek-e, mit fogyasztottak, miért ülnek az út szélén, na, akkor gyorsan személyi lakcím". És ha nem volt nálunk, akkor is bediktáltuk (nekem külön örültek, hogy amikor nem volt nálam, akkor is tudtam fejből a számát, és felírták szorgalmasan.

Külföldre meg alapból úgy járok akár autóval, akár repülővel, hogy zsebemben a személyi-jogis, táskámban az útlevél. És így ha kirabolnak az utcán, akkor is megvan a hotelszéfben vagy a táskában az útlevél. Nem maradok az út szélén. Van nálam hivatalos irat, amivel tudok legrosszabb esetben a konzulátusra menni.

El van tévedve, aki szerint nem kell nála lennie semminek. Forgalmi nem kell, meg a személyi-jogsi-útlevél közül csak az egyik, közülük BÁRMELYIK kell. De legalább az egyik kell.

ápr. 6. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

#8 "De álljunk már meg, ha nincs nálad jogsi, személyi akkor is kell"


Persze ne is olvass egy szót se. Felesleges. Válaszolgass f*szságokat tisztázott dolgokra. Nem baj, ne is foglalkozz vele.


"mi fényképes tuti kell. Személyi, jogsi, forgalmi egyike"


Neked van fénykép a forgalmidban? Ilyen emberek hülyéznek le engem... szép hely az internet.

ápr. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Elírtam. Szewmélyi, jogsi, útlevél. Forgalmi nem kell. És a jogsit helyettesíti a személyi. Tehát a vezetési jogosultságod már nem kell igazolni. De a személyazonosságodat valahogy igen.
ápr. 6. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!