Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Vezethetek a sikeres forgalmi...

Vezethetek a sikeres forgalmi vizsga után és a jogosítvány igénylést követően?

Figyelt kérdés
Van egy ilyen papírom, hogy "A vezetőiengedély okmány automatizált kiállításához szükséges feltétel(ek) rögzítése..." , amely igazolja hogy a jogosítványt megigényeltem. Ugyanakkor a dokumentumban azt is írja "A jelen dokumentum önmagában vezetésre nem alkalmas". De ezt lehet úgy értelmezni, hogy a személyi is kell. Úgy tudom, hogy hogy egy ideje ez így már eleg. Az smst megkaptam, hogy készül a jogsim. Én biztos vagyok benne, higy vezethetek, de néhányan azt mondják hogy nem. Nem mintha nem bírnám ki míg meg jön a jogsi, de a faluban elvezetnék csak hogy szokjam a kocsit.

ápr. 9. 15:33
A kérdező szavazást indított:
Vezethetsz
Nem vezethetsz
12 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Régen nem lehetett, régen a meglévő kategória után is ez a papír csak a régebbiekre vonatkozott, a vadiújra a plasztikkártya postázásáig nem. Ezért kavarják az emberek. Te már ezzel vezethetsz, pár éve központi a rendszer, amint megigényelted, ment a felhőbe, hogy te vezethetsz.
ápr. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igazad van 1es, mert konkrétan két emberrel beszéltem a kormányirodától, egyikkel telefonon, másikkal személyesen, és mást mondtak.
ápr. 9. 15:37
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Plasztik nélkül is lehet vezetni úgy tudom (hogy nincs nálad, de személyi igen)
ápr. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

[ II. FEJEZET

JÁRMŰVEZETÉSRE JOGOSÍTÓ OKMÁNYOK


3. § (2a)* Magyarország területén járművezetési jogosultság igazolására alkalmas az engedély-nyilvántartásba bejegyzett vezetési jogosultság a vezetői engedély első alkalommal történő kiállítása esetén, a bejegyzés időpontjától az elkészült vezetői engedély kézhezvételéig, de legfeljebb 30 napig. ]

326/2011. (XII. 28.) Korm. rendelet a közúti közlekedési igazgatási feladatokról, a közúti közlekedési okmányok kiadásáról és visszavonásáról hatályos szövegéből.


* A (2a) bekezdés 2021. február 1-től van hatályban.

ápr. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Vezethetsz. De külföldön nem!
ápr. 10. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!