Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » NAV gépjárműadó befizetési...

NAV gépjárműadó befizetési díjáról szóló csekket miért nem kaptam meg még mindig?

Figyelt kérdés

Ugyanaz a kocsi évek óta,semmi változás,de se csekk,se e-mail-ben,semmi befizetési jelzést nem kaptam.

Tudom a számlaszámukat,tudom,hogy az adóazonosító jelet kell a közleménye írni,de mennyit utaljak?Ugyanannyit,mint egy éve?

Miért nem képesek kiküldeni az a csekket,vagy egy levelet,hogy ennyi lesz,ide utalj.Ha jól emlékszem,ugyanez a cirkusz volt egy éve is.



ápr. 11. 17:33
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

"Kérdező, nincs véletlenül könyvelőd? "


Én sem kaptam sem levelet, sem emailt, sem üzenetet az ügyfélkapun.

Tavaly is csak úgy tudtam befizetni, hogy fizetési határidő után megjelent adótartozásként az ügyfélkapun és úgy már be tudtam fizetni.


Lehet azért, mert meghatalmazott könyvelőm van?

Ő nem említette.

ápr. 13. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

#10 vagyok.


Én idén év elején adtam meghatalmazást könyvelőmnek. Ahogy telt-múlt az idő, egyre jobban idegesített, hogy nem kaptam meg a gépjárműadóról szóló levelet, így felhívtam a NAV-ot. Ők mondták el, hogy igen, március 22-én kiküldték az ügyfélkapumra, de ezt csak a könyvelőm látja, én nem. A könyvelőm pont szabadságon volt, de jeleztem neki, hogy amint visszaért, ezt töltse le és küldje el nekem. Meg is tette. Legközelebbi találkozásunkkor elmondta, hogy ez a NAV hülyesége, és neki (meg a többi könyvelőnek is) rendkívül kellemetlen, mert egyrészt pluszfeladat, másrészt ők egy vállalkozónak a vállalkozása pénzügyeire akarnak rálátni, és egyáltalán nem kíváncsiak a magánemberi mivoltukkal kapcsolatos vagyontárgyaikra.

És sajnos nem lehet a meghatalmazást sem szűkíteni: vagy minden NAV-val kapcsolatos dologra szól, vagy semmire. Így pl. az iparűzési adóra nem, mert azt az önkormányzatok intézik.

Egyben felhívta a figyelmemet, hogy ha ingatlant adok el és emiatt keletkezik adófizetési kötelezettségem, arról szintén csak rajta keresztül fogok értesülni.

Kicsit szidtuk együtt a NAV-ot, aztán elköszöntem. :-)

ápr. 14. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Nálam csak annyi volt, hogy átadtam az Ügyfélkapus jelszót a könyvelőnek, de attól semmi nem változott.

Ők is tudták végezni a dolgukat, beküldeni a bevallásokat stb., én meg ugyanúgy kaptam az értesítéseket, amikor ők beküldtek valamit.

A jogi keret attól még megvolt, hiszen nekem alá kellett írni még régen, hogy kezelik a dolgaim.

Csak azért múlt idő, mert később már magamnak csináltam mindent, onnan kezdve a jelszót is megváltoztattam, csak ennyi.

ápr. 14. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!