Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » NAV gépjárműadó befizetési...

NAV gépjárműadó befizetési díjáról szóló csekket miért nem kaptam meg még mindig?

Figyelt kérdés

Ugyanaz a kocsi évek óta,semmi változás,de se csekk,se e-mail-ben,semmi befizetési jelzést nem kaptam.

Tudom a számlaszámukat,tudom,hogy az adóazonosító jelet kell a közleménye írni,de mennyit utaljak?Ugyanannyit,mint egy éve?

Miért nem képesek kiküldeni az a csekket,vagy egy levelet,hogy ennyi lesz,ide utalj.Ha jól emlékszem,ugyanez a cirkusz volt egy éve is.



ápr. 11. 17:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ügyfélkapun belépsz ott sincs semmi? Oda kaptam én is.
ápr. 11. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ügyfélkapud? Mert ha van akkor oda küldik az értesítőt.
ápr. 11. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Szervizmérnök úr ***** válasza:
100%

Az Ügyfélkapus tárhelyre érkezik PDF-ben és a csatolt email-címre kapsz (kellene) jelzést.

A tavalyival azonos a számlaszám és az összeg is (esetemben) és április 15. a határidő.

Adóazonosító jel is, a szokott módon.

ápr. 11. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,átutaltam az előző évinek megfelelően,aztán csók.

A hócipőm tele van ezekkel az ügyfélkapu,meg regisztráció,meg jelszavak stb.hülyeséggel XD.

ápr. 11. 18:44
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
Rendben max. majd jön a bünti, hogy nem kapták meg 😃
ápr. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
47%
Csekket igényelni kell magától nem jön.
ápr. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

#5 tavaly is ez volt,meg szerinem egy évvel azelőtt is,mégsem lett/volt semmi bünti.

Átutalást megkapják.Nyomorult rosszindulatú vagy.

ápr. 11. 21:00
 8/13 A kérdező kommentje:
#6 soha nem volt ilyen,hogy van egy jogszabály,vagy adózás,stb.,és az ügyfélnek kell csekket igényelni.Akinek "kell a pénz",az állítja ki a csekket/befizetési lehetőséget.
ápr. 11. 21:05
 9/13 anonim ***** válasza:

Akinek van ügyfélkapu regisztrációja, a tárhelyre kapta, és az ügyfélkapuhoz tartozó e-mail címre is ékezett értesítése; ahogyan a 3-as válaszban van.

Akinek nincs ügyfélkapu regisztrációja, postai levélben kapta.

Ha ennek megfelelően mégsem kaptál adóhatározatot, akkor célszerű tisztáznod a NAV-val; pl. lehet, hogy rossz levelezési címed van náluk nyilvántartva. Különben, jövőre is bosszankodhatsz, többek közt, a Gy.k.-n is; bár, ha múlt évben is így volt, és nem tisztáztad, akkor nemigen van ellenedre.


A gépjárműadó mértéke, a gépjármű korosodásával, adott korig, adott évente csökken. Így, vagy annyi, mint tavaly volt, vagy kevesebb. Annyi a különbség, hogy ezévtől a teljes éves adót kell megfizetni április 15-ig. Ha múlt évben két részletben fizetted, és most annyit utaltál, mint egy éve márciusban, akkor az, kevés, április 15-ig utald a másik felet is.


Ha többleted keletkezik, hagyhatod, aztán jövőre annyival kevesebb gépjárműadót kell fizetned, vagy igényelheted a többlet más adónemre történő átvezetését.


Csekket azért nem küldenek automatikusan, mert az átutaláson túl még hétféle elektronikus megfizetési lehetőség van; felesleges kiadás lenne az ezekkel élők részére csekket küldeni. De, aki azon kíván fizetni, igényelheti, ötféleképpen.

ápr. 11. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, nincs véletlenül könyvelőd? Nincs neki meghatalmazása az adóügyeidet intézni? Mert akkor az a helyzet, hogy ő kapta meg ezt a határozatot. Te még tájékoztatásul SEM kapsz belőle egy példányt sem.
ápr. 12. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!