Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Elekrtomos rollerre van watt...

Elekrtomos rollerre van watt korlát?

Figyelt kérdés
Szeretnék építeni egy elektromos biciglit vagy valami hasonló járművet csak nem tudom, hogy használhatnám- e utcán. Tudom hogy motorra 300w a korlát, de van ilyesmi elektromos rollerekre vagy ebike-okra?

ápr. 13. 17:36
 1/2 anonim válasza:
Minden közlekedési eszközre vannak előírások, teljesítménytől függetlenül, hiszen még egy egyszerű kerékpárnak is kell rendelkeznie megfelelőségi bizonyítvánnyal, forgalomba hozatali engedéllyel.. Egy baleset esetén észlelhető ennek hiányában a hatása...
ápr. 14. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

300 W az harmatgyenge. Nekem 500 wattos az elektromos rollerem, de 85 kg vagyok, így nem egy erőgép alattam.

De árulnak Magyarországon, és rendelni is lehet 2000 wattos, meg még erősebb e-rollerelet, szóval nem hinném, hogy lenne watt korlát.

Elméletileg az EU-n belül sebességlimit van e-rollerre, ami 25 km/h, gyakorlatilag pedig sok roller ennél gyorsabban megy.

ápr. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!