Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Egy ismerősömnek odaadtam a...

Egy ismerősömnek odaadtam a kocsit,de ő kárt okozott egy másik járműnek, és én vagyok az üzembentartó. Így is fog romlani a bonus-malus fokozatom?

Figyelt kérdés

ápr. 13. 17:49
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
ápr. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Csak akkor nem, ha a biztosító felé megtéríted az általuk kifizetett összeget, amit természetesen behajtasz a károkozón.
ápr. 13. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
25%
Ha nem volt kölcsönadási szerződésed akkor minden felelősség a tied.
ápr. 13. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

#3 A kölcsönszerződés arra jó, hogy a te autódban keletkezett kár miatti utánajárást, hivatali költségeket ne neked kelljen intézni. Na meg ugye a kötelező másoknak fizet, ha póznával ütközöl, akkor az csak téged terhel. Na, arra jó a kölcsönadási szerződés, hogy ilyenkor papír van arról, hogy nem te javíttatod meg a saját autódat.

Ha mással koccan a kölcsönkapó, és a biztosítódnak fizetnie kell a másik fél felé, akkor bizony hiába van papírod róla, hogy nem te vezettél, a te autód, te köteleződ van rajta, bonus-malusod akkor is romlik.

ápr. 13. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Hozzáteszem, és ha ezt elfogadjuk, logikus is, hogy a bonus-malus nem azt jelenti, hogy "Pistike így vezet, ennyi pénzért bízunk meg benne jövőre", hanem azt, hogy "ezzel az autóval ilyen kategóriába sorolható az eddigi tapasztalat, ennyi pénzért ajánlom fel az üzembentartónak, hogy a következő évben kifizetem helyette azt a kárt, amit másoknak okoz, aki vezeti".

Jól is néznénk ki, ha pl. a feleségem nevén van egy autó, az én nevemen nincs jármű, folyton én vezetem az asszony autóját, havonta egyszer képes vagyok koccanni vele, de csak lépkedünk felfele a bónuszlétrán, hiszen a feleségem még sosem balesetezett, sőt, már a jogosítványa is lejárt.

ápr. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg igen mert a re autód okozta a kárt.
ápr. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem a bonus-malus visszasorolás növeli jelentősen a díjat, hanem a 3-5 éven át alkalmazott, biztosítónként eltérő elnevezésű káros szorzó.
ápr. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ilyen szempontból mindegy, hogy ki okozta a balesetet.

Te vagy a szerződő fél, ezért téged sorolnak vissza, te kapod a károkozói pótdíjat.

ápr. 13. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
És az mennyi lesz?
ápr. 14. 10:28
 10/10 anonim ***** válasza:

Majd kiderül az évfordulókor.

Itt megtalálod a díjszabásokat:

[link]

Pl. az allianznál az alapdíj 40%-a.

ápr. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!