Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mennyi a különbség a kettő...

Mennyi a különbség a kettő között? Van egy "C" és egy "E" vizsgám. Vagy van egy "C" és egy "C+E".

Figyelt kérdés

Mind a kettő ugyan az?? Vagy hogy van ez? Mi a különbség?

Válaszokat köszi


2010. nov. 16. 17:54
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Na akkor fussunk még egyszer neki:


"E" kategória (csak kombinált kategóriaként adható ki!!)


Jelentése: gépkocsiból és nehéz pótkocsiból álló járműszerelvény.


a) „B+E”: „B” kategóriába sorolt gépkocsiból és nehéz pótkocsiból álló járműszerelvény a „B” járműkategória c) pontjában meghatározottak kivételével;

b) „C1 +E”: A „C1” alkategóriába sorolt gépkocsiból és nehéz pótkocsiból álló járműszerelvény, feltéve, hogy a járműszerelvény megengedett legnagyobb együttes össztömege nem haladja meg a 12 000 kg-ot, és a pótkocsi megengedett legnagyobb össztömege sem haladja meg a vontató jármű saját tömegét;

c) „C+E”: A „C” kategóriába sorolt gépkocsiból és nehéz pótkocsiból álló járműszerelvény;

d) „D1+E”: A „D1” alkategóriába sorolt gépkocsiból és nehéz pótkocsiból álló járműszerelvény, feltéve, hogy a járműszerelvény megengedett legnagyobb együttes össztömege nem haladja meg a 12 000 kg-ot, a pótkocsi megengedett legnagyobb össztömege nem haladja meg a vontató jármű saját tömegét, amelynél a pótkocsit nem személyszállításra használják;

e) „D+E”: „D” kategóriába sorolt gépkocsiból és nehéz pótkocsiból álló járműszerelvény, amelynél a pótkocsit nem személyszállításra használják

2010. nov. 16. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Rendben :) Mondjuk már tiszta, de azért jó hogy leírtad:)

(felpontozás)

2010. nov. 16. 18:48
 13/21 anonim válasza:

Ember magyarazzatok mar el neki rendesen!!

E kategoriat a C a B es a D kategoriahoz tudod megcsinalni.

Ez ugy megy hogy megcsinalod mondjuk a C kategoriat es utana rajosz hogy kamionsofor akarsz lenni. Akkor szepen bemesz a megfelelo oktatasi intezmenybe es megmondod hogy kezit csokolom szeretnel nehezpotbol jogsit. Megcsinalod a tanfolyamot es a vizsgan A C+E kategoria kerdeseit teszik fel. Ha buszhoz akarod csinalni akkor meg ugy. Olyan nincs hogy neked kotelezoen meg kell csinalni az E-t is mer kulon kategoriakent nem szerepel. A jogsi hatuljan nem szerepel kulon mert gondolkozni kene hogy a potkocsi es utanfuto nem hasznalhato onmagaban kozlekedesre mert nincs ami hajtsa. C kategoria 2 ropi korul lehet most a vegere. Az E meg szerintem olyan 100 korul jon ki. Plusz meg csinald meg a belfoldi arufuvarozoi automentos hokit is ha nemcsak vaganykodasbol kell a jogsi. Ha meg kulfoldre is menni kell fuvarba legyen meg nemzetkozid is. Meg meg a PAV 3 (ajanlott az PAV1 vagy PAV2-re beadni a jelentkezesi lapot mert ugyan annyiba kerul mindharom kategoria de ha nincs meg a pszihologus szerint eleg pontszamod akkor nem adjak meg. Ha meg az egyes vagy kettes csoporthoz nem eleg a pontszamod akkor lazan megadja a 3ashoz ami eredetileg kell. Szoval en ezt ajanlom. Mert ha nem kapod meg akkor ujbol az a 8.130 forintodba fog kerulni.) roviden ennyi lenne.

2010. nov. 17. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Most így ennek a végét nem értem :S

Most akkor melyik PÁV-ra kéne majd vizsgázni?? Mert itt szóba hoztad mind hármat, hogy ajánlott a 3-ra lerakni, de közben itt van a 2-es 1-es. Zavaros kicsit :D Bár most jöttem haza suliból 9 óráról, lehet hogy már értelmileg kicsit merült vagyok :D szóval pillanatnyilag a szájbarágós verziót értem csak meg :D

2010. nov. 17. 16:38
 15/21 A kérdező kommentje:
Amúgy már "össze olvasztották" a belföldi és nemzetközi árufuvarozóit. GKI a neve már ennek a vizsgának amiben mind a kettő benne van :)
2010. nov. 17. 16:40
 16/21 anonim válasza:

a GKI-t azt vágom. jó kis pénzt kérnek érte rohadjanak meg!


Na szóval a PÁV. A 3-as kell a C+E kategóriához. De ha nem vagy benne biztos hogy sikerül akkor a jelentkezést add be az 1-esre. Mert ha a pszihológus azt mondja hogy nem vagy alkalmas az 1-esre de a 2-est vagy 3-ast megadja akkor okés a helyzet.

Ezt az NKH oldaláról másoltam ide neked.

""Nem alkalmas

(Ilyenkor az alábbi két lehetőség közül választhat:


* Elfogadja ezt a döntést.


Ebben az esetben a határozatban szereplő - és annál magasabb - pályaalkalmassági kategóriában max. 2 éven belül nem kezdeményezhet újabb vizsgálatot, csak alacsonyabb kategóriában.) ""

Vagy pedig fellebezhetsz és megpróbálhatod ujra amikor aztmondják!

Van aki csak a 3-asra adja be és ha nemsikerül akkor becumilta. Ujra 8310 forint vagy még több.

Én megcsináltam az 1-esre. Azt megadták 2 évre ami már lejárt 1 éve :) a 2-es meg a 3-as csoportot azt korlátlan időre adták! Ugyhogy röviden ennyi. Nem lesz bajod ha az 1esre adod be és ráadásul ugyan annyiba kerül. Csak jobbak az esélyeid egy kicsit!

2010. nov. 18. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Szóval akkor ha sikerül nekem az 1-es PÁV, akkor kérhetem hogy adják meg 2-es, meg 3-masra is?? ez így elég fura :D
2010. nov. 18. 16:44
 18/21 anonim válasza:
Ha sikerül az 1-es PÁV akkor megkapod mindhármat!
2010. nov. 19. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
De ez kicsit fura, mert akkor miért jelentkezne valaki pl PÁV 3-ra ha akkor is megkapja, ha az egyszerűbb PÁV1-re jelentkezik?
2010. nov. 19. 15:28
 20/21 anonim válasza:
A PÁV1 az nem egyszerübb. A reakcióidők rövidebbek kell legyenek mint a 2-es vagy 3-as csoport esetében. Tehát a 3-ast a legkönnyebb megszerezni, de ha azt is bebukod és aztmondják hogy majd 2 év mulva próbálkozz akkor van egy kis gond. :)
2010. nov. 20. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!