Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Autó kölcsönadási szerződéssel?

Autó kölcsönadási szerződéssel?

Figyelt kérdés

A történet röviden.:

Télire szeretnék venni egy kocka ladát ami műszakival elfogadható állapotban nálam megáll kb 80–90ezernél.

Na most erre rájön még az átíratás,kötelező stb és kijövök kb 150-ből.De mivel nekem csak a téli hónapokra kell,vagyis február végén az első dolgom az lesz hogy eladjam,ezért ismerősöm azt tanácsolta hogy próbáljam meg kölcsönadási vagy üzembentartói szerződéssel elhozni.Vagyis teszem azt 40–50ezret kifizetek kp-ban (80ezres autónál) és február végén visszaviszem,és eladhatja még egyszer..nyilván azaz 50ezer az övé marad,de mindketten jól járnánk mivel én csak ennyit dobtam ki az ablakon(ráadásul tavasszal nem kell vevőt keresnem),ő meg ha eladja 80-ért még egyszer, akkor olyan mintha 130-ért ment volna el.


Vagy van jobb megoldás?


2010. dec. 8. 20:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerinted fogsz találni olyan eladót, aki ebbe belemegy?
2010. dec. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hát ha a tulaj belemegy, akkor nosza rajta. Már ha valóban így jössz ki jobban.
2010. dec. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Persze más kérdés, hogy pont a téli csúszósutas időszakra miért akar valaki olyan autót venni, ami:

hátsókerekes és könnyű a kocsi hátulja

no ABS no AIRBAG, passziv biztonság zéró, karosszériamerevség és ütközésvédelem zéró

2010. dec. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Hát igen..egyértelmű hogy miért akarok ilyet venni,és hogy miért pont akkor amikor országos havazást jeleznek a modellek hétvégére khm khmm..:)

Persze nyilván nem az a cél hogy az első fáig jussak el vele,sőt egyáltalán nem az hogy bármi is történjen a kocsival..de azért a családival mégsem kellene próbálkozni.


Vagy esetleg tudtok jobb megoldást ha figyelembe vesszük azt hogy tavasszal mindenképp meg szeretnék szabadulni tőle?

2010. dec. 8. 20:56
 5/6 bp1985 ***** válasza:
Miért kell harmadszorra is megkérdezned ezt?
2010. dec. 10. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Mert kaptam normalis valaszt szerinted?
2010. dec. 12. 17:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!