Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Üzembentartói szerződéssel...

Üzembentartói szerződéssel történt autó"eladás"? SOS, a többi lent.

Figyelt kérdés

Van egy 20 éves autónk, amit ezzel a szerződéssel 90 ezerért 3 hete eladtunk, idézőjelben. Nekünk ment, működött, nem tudtunk hibáról. Még nem lett bejelentve önkormányzatnál egyikünk részéről sem, két napja az ember visszahozta hogy rejtett hibái vannak, leállt alatta az autó, és kéri vissza a pénzét, eláll a szerződéstől.

Na ilyenkor mi van? Az autót úgy vitte el hogy ment, saját lábon, és visszavontatva, működősképtelenül hozta vissza.

Perrel fenyeget, és hogy fizessük ki neki még a beletankolt 14 ezer fortintot is. Ki vagyunk bukva, mert nem értjük ezt az egészet. Nem akarunk fizetni, vigye el az autót, csináltassa meg. És akkor tudja megint használni.

Vki hasonló helyzetben? Nem érzem hogy igaza lenne, egy 20 éves autóra nincs garancia, pláne hogy nekünk nem volt vele semmi gondunk. Aki tud segítsen. Köszönöm


2011. jan. 4. 12:25
 1/10 tetro ***** válasza:
ha jól értem az autó igazából nem lett eladva, és átíratva sem?
2011. jan. 4. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem lett eladva, mivel nem adásvételi szerződés hanem üzembentartói lett írva, ami azért van ha jól tudom hogy a "vevőnek" ne kelljen az átírási meg egyéb költségeket megfizetnie. A tulaj a férjem, ő az üzembentartó, így szerepelne a forgalmiban is, ha megtörtént volna ennek bejelentése. NEkünk erre 15 napunk lett volna, mi még benne voltunk ebben, de ő ezt nem tette meg. Magyarul a szerződésen kívül nincs más ami bizonyítja mi történt. Na ekkor mi van?
2011. jan. 4. 12:45
 3/10 A kérdező kommentje:
Szerintünk nincs igaza, nem mi kértük hogy hozza vissza a kocsit, nyilván azért mentünk ebbe bele mert égető szükségünk volt a pénzre. És még azt hiszem mi voltunk a jó fejek, amiért eltekintettünk az adásvételtől és belementünk az üzembentartóiba. Már tudjuk nem kellett volna. Szóval pereskedni nem akarunk, a nyugalmunk többet ér, de igazat sem adunk neki. Szerintem gerinctelen és aljas húzás amit tett velünk. A mi jószándékunk ellenére.
2011. jan. 4. 12:48
 4/10 tetro ***** válasza:
szerintem ilyen szerződés nem létezik. ráadásul ha bárhol reklámozzátok, hogy az autót így "adtátok el", annak még jogi következményei is lehetnek. az viszont biztos, hogy bíróságra ő sem mehet. :D forgalmiba be van jegyezve az "új tulaj" mint üzemben tartó? mert ha nem, akkor ezentúl is benneteket terhel az autó összes terhe. nem jó ez így sehonnan, mindegy honnan nézzük.
2011. jan. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az üzembetartóiba belett-e írva hogy üzemképes állapotba vették meg,te nem tudhatod hogy mit követett el vele,lehet hogy a motrot lesütötte ,ki tudja.
2011. jan. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Az üzembentartói szerződés nem kamu, ez létező dolog, különben mi sem mentünk volna bele.

Nem írtuk bele, de hát könyörgöm, használt volt a kocsi, mi is így vettük, arra semmi garancia hogy nem romlik el. De hogy megvádol hogy szándékosan elhallgattuk a rejtett hibáit amit mi sem tudtunk, ez durva...

És hát igen, ki tudja mi tett vele a 3 hét alatt hogy leállt alatta. Nem tudom mi a teendő, mit tegyünk.

2011. jan. 4. 13:40
 7/10 anonim ***** válasza:
Mit mondtak mi a baja ,miért nem megy,motorhiba vagy mi????
2011. jan. 4. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
semmi gond! ugye a vevőnek kötelessége leadni az adásvételit/üzembentartóit méghozzá 15napon belül! és mivel irtad h az illető 3 hét mulva vitte vissza igy böven kifutott a 15 napból tehát még ő fog fizetni büntetést, és mivel ti nem tudtatok a rejtett hibákról, ő nem tudja bizonyitani hogy ti nem mondtátok el neki ezért ti sem és ö sem tud semmit bizonyitani, ebböl kifolyolag ki fogják nevetni a biroságon, föleg hogy egy 20 éves autorol van szÓ!
2011. jan. 4. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Olyan hibát említettek, ami nem hiba, max elkopott és ezért cserélni kell,hogy kormányműcsere. Erről mi nem tudtunk. Sőt másról sem.

Hát igen, az autó 20 éves, most akkor mi is menjünk reklamálni az eladóhoz akitől 4 hónapja vettük hogy mit adott el nekünk? Nem. Ezt vállaltuk, korából is

kifolyólag. Mi annyira nézettük meg, hogy öreg ugyan, de azt mondták korához képest jó az állapota, és semmi durva hibát nem találtak rajta. Akkor nem is tudom hogy állhatott meg alattuk az autó.

Azért elvisszük majd egy szerelőhöz nézze meg mégis mit csináltak vele. Utolsó, remélem igazad van, és körberöhögi a bíróság majd. Egyébként azt hiszem talán még én jelenthetném fel, hiszen kárt tett az autóban, amit nem ismer be. Köszönöm az eddigi válaszokat.

2011. jan. 4. 19:43
 10/10 anonim ***** válasza:

tudom késő bánat, de ezért kell beleírni az adásvételibe vagy esetetekben üzembentartói szerződésre, hogy "jelen megtekintett állapotban... eladó a jármű összes hibájáról tájékoztatta a vevőt..."


nem tudom pontosan milyen szerződést írtatok alá, azért azt jó lenne látni, beleolvasni. Ha szerencsétek van és a nyilvantarto.hu-ról töltöttétek le a mintát, abban talán ez a szöveg benne is van, bár ebben nem vagyok biztos. Ha benne van, akkor tiszta sor.


Ha nincs benne, na akkor lehet filózni, hogy most mi van.

Egy biztos: ha letelt a 15 nap és nem lett átírva, az a vevő számára para, de nem biztos hogy a bíróság előtt összefügg ezzel az üggyel, lehet azt külön kezelik.


Az azonban biztos, hogy a jármű állapotáért a mindenkori üzembentartó a felelős. (mint az albérletnél a főbérlő, az tök mindegy ki a tulaj). Hogy a bíróság minek tekinti azt az állapotot amikor már alá lett írva a szerződés, tanúkkal hitelesítve, de még nem lett bejelentve, na az már másik kérdés. Mert az új mintában benne van, hogy "bizonyító erejű okirat". Viszont ha régi üzembentartói szerződést írtatok, akkor cumi is lehet, mert egyrészt az okmányiroda azt nem fogadja el, másrészt a bíróság előtt nem tudom az minek számít.


Mindenesetre szerintem inkább a javatokra áll a dolog, én egy ilyet úgy ítélnék meg, hogy az új üzembentartó a felelős, rajtatok semmit sem követelhet.

2011. jan. 4. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!